W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 20 na łódzkim Teofilowie zakończyła się tegoroczna odsłona Dni Doradztwa Zawodowego. Uczniowie trzecich klas gimnazjów, w ramach prezentowanej w kilku łódzkich zespołach szkół zawodowych oferty edukacyjnej, przygotowanej dla nich w łódzkich technikach i szkołach branżowych, mogli kolejny raz (po Łódzkich Targach Edukacyjnych), dowiedzieć się na czym polega prowadzona tam nauka zawodu i jakie możliwości znalezienia zatrudnienia istnieją dla ich absolwentów.

 

Foto: www.facebook.com/tomasz.trela.

 

 

We wtorek, 22 maja, w ZSP Nr 20 – popularnie zwanym „Warecka” –  licznie przybyli tam potencjalni kandydaci mogli naocznie i w  bezpośrednich rozmowach z uczniami prowadzonych tam szkół poznać specyfikę i metody kształcenia zawodowego.

 

 

Foto: www.facebook.com/tomasz.trela.

 

Jednak na początku spotkania byli świadkami uroczystego aktu podpisania umów patronackich z firmami: Erbud Industry, 3energy i  Thermex, w którym uczestniczył obecny  na sali  Pierwszy Wiceprezydent Łodzi Tomasz  Trela.

 

 

Następnie odbyła się debata uczniów szkół zawodowych nt.: „Twoje nowe kwalifikacje – przyszły sukces na rynku pracy”

 

Jednak najważniejszym elementem  tej imprezy były spotkania gimnazjalistów z uczniami szkół zawodowych, w tym możliwość zwiedzenia szkoły i uczestniczenie w prezentacjach uczniów ZSP nr 20 9ch zdobytych już umiejętności zawodowych (budowa instalacji niskiego napięcia, lutowane cudeńka,  konfigurowanie domowej sieci bezprzewodowej , pomiary różnych wielkości)

 

Krótką relacje z tego wydarzenia  w  swym programie informacyjnym zamieściła TV TOYA   –   TUTAJ

 

 

 

Kilka dni wcześniej, 17 maja – także w ramach Dni Doradztwa Zawodowego – podobne spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Samochodowych i Mechatronicznych w Łodzi.

 

Foto: Grzegorz Mnich [www.lodz.eska.pl]

 

Swoje oferty edukacyjną prezentowało tam na przygotowanych stoiskach  kilkanaście łódzkich szkół zawodowych. Jednak najbogatszą ofertę prezentowali gospodarze tego spotkania. Każdy z przybyłych na spotkanie gimnazjalistów mógł uczestniczyć w zajęciach i zobaczyć, jak na co dzień wyglądają lekcje nauki zawodu.

 

Relację z tego spotkania można wysłuchać na stronie Radia ESKA   –   TUTAJ

 

 

 

Na podstawie materiałów dostępnych w internecie

opracował Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź