Foto: Agata Kupracz (po obróbce redakcyjnej)

 

Manifestanci i regionalni prezesi nauczycielskich związków zawodowych

 

 

Wczoraj odbyła swe, kolejne już, posiedzenie poświęcone projektowi zmiany sieci łódzkich szkół, wymuszonemu przez ustawę wprowadzającą od 1 września reformę oświaty, Komisja edukacji RMŁ. Ze względu na bardzo dużą liczbę mieszkańców miasta, zainteresowanych tym tematem, organizatorzy musieli przenieść jej obrady do Sali Posiedzeń RMŁ. Przedstawiciele szkół, których planowana w wariancie C przyszłość nie zyskała aprobaty ich społeczności przyszli na to spotkanie z transparentami.

 

Jedynym medium lokalnym, które zamieściło informację o tym posiedzeniu jest łódzki dodatek „Gazety Wyborczej”. Oto fragment z artykułu Agaty Kupracz „Reforma edukacji. Burzliwe ostatnie obrady komisji edukacji:

 

[…] Z krytyką spotkała się decyzja pozostawienia VI Liceum w dotychczasowym gmachu. O zmianę jego lokalizacji zabiega szczególnie Szkoła Podstawowa nr 83, która od przyszłego roku szkolnego powiększy się o siódmą klasę, a dzieli z liceum budynek. – Czy nie można podjąć decyzji o przeniesieniu VI LO bez zgody rady pedagogicznej? – pytał Tomasz Głowacki, radny PiS.[…]

 

W tym miejscu przypominamy Czytelnikom komentarz redakcyjny do wczorajszej informacji, zatytułowanej „Przed nadzwyczajną sesją Rady Miejskiej Łodzi: inicjatywy i pomysły!” Oto co jeszcze, według relacji Agaty Kupracz, zaproponowano wczoraj radnym:

 

Wśród nowych propozycji, które nie pojawiły się we wcześniejszych wariantach, urząd miasta uwzględnił protest rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 1. Nie chcieli połączenia z podstawówką liceum, które miało powstać na bazie Gimnazjum nr 1 (w tym samym budynku). W projekcie uchwały ma pojawić się propozycja stworzenia tego liceum w budynku Gimnazjum nr 28 przy ul. Kopcińskiego.[…]

 

Wspierać pomysł stworzenia sportowej szkoły podstawowej na bazie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego przyszła Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, mistrzyni świata i Europy w pływaniu na krótkim basenie. Jako pływaczka i trenerka przekonywała radnych, że nie można zmarnować potencjału Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Czajkowskiego.

 

 

Cały artykuł  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.lodz.wyborcza.pl

 

 

Tak naprawdę wszystko rozstrzygnie się podczas obrad jutrzejszej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Łodzi….

 Zostaw odpowiedź