Źródło: www.youtube.com

 

 

Oto informacja, zamieszczona dzisiaj na stronie Urzędu Miasta Łodzi:

 

We wtorek, 25 maja rozpoczynają się egzaminy klas ósmych

 

We wtorek 25 maja uczniowie klas 8 rozpoczynają swoją sesję egzaminacyjną na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Sprawdziany – podobnie jak przed rokiem – odbywają się w reżimie sanitarnym co oznacza 2 osoby w komisji, ławki oddalone od siebie o 1,5 – 2 metry, obowiązkową dezynfekcję rąk, wejście do szkoły nie jednymi a wszystkimi dostępnymi drzwiami aby uniknąć tłoku.

Szkoły są przygotowane, jeszcze w poniedziałek zaplanowane są ostatnie dezynfekcje, wietrzenie sal egzaminacyjnych aby uczniowie mieli zapewnione bezpieczeństwo i komfort.

 

 

Klasy 8 w tym roku kończy 4 784 uczniów.

 

Od 17 maja rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do szkół ponadpodstawowych. Kandydaci wybierają 3 placówki uszeregowane według preferencji zaczynając od tej dla nich najważniejszej, a o tym czy się dostaną zdecydują punkty z ocen na świadectwach na zakończenie nauki w szkole podstawowej oraz z egzaminu 8-klasisty. Rekrutacja trwa do 21 czerwca, a od 25 czerwca będą mieli czas na dostarczenie wyniku egzaminu.

 

Logowanie do systemu rekrutacyjnego – lodzkie.edu.com.pl

 

W szkołach średnich (? – OE) prowadzonych przez samorząd czeka łącznie 5 951 miejsc, w tym: w liceach 3 180, w technikach 2 296 a w szkołach branżowych 475.

 

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

 Zostaw odpowiedź