Źródło:www.telemagazyn.pl

 

Dziś (30 marca 2021r.) na portalu <mama:Du> zamieszczono tekst, zatytułowany „Miesiąc przed maturą MEiN zdradził „złotą radę”. To ma rozwiązać problemy maturzystów?”. Jest to reakcja na zamieszczoną wczoraj na oficjalnej stronie MEiN informację „’Repetytorium Maturzysty’– pomoc w utrwaleniu materiału przed maturą”.

 

Oto obszerny fragment artykułu z portalu <mama:Du>. Podkreślenia i pogrubienia w przytoczonym tekście – redakcja OE:

 

[…] Matury rozpoczną się lada moment. Uczniowie, jako pierwszy napiszą egzamin z języka polskiego — 4 maja we wtorek. Wiadomo, że w jeden miesiąc nie da się przerobić skrupulatnie całego materiału do matury 2021. Jednak właśnie teraz uczniowie szkół średnich na lekcjach pracują nad przygotowaniem się do nadchodzących egzaminów dojrzałości.

 

Korzystają z różnych źródeł, a MEiN im radzi na miesiąc przed maturą — co robić. Korzystać z Repetytorium Maturzysty TVP. I nie, nie chodzi tu o jakiś nowy projekt doszkalający.

 

To najzwyczajniej stary program z poprzedniego roku — stworzony, gdy uczniowie przygotowywali się do matur 2020.

 

 

Stare „Repetytorium Maturzysty”

 

W ramach pasma wyemitowano na VOD 25 odcinków. Uczniowie już wtedy niepochlebnie oceniali Repetytorium Maturzysty TVP, wskazując w sieci, że „Ten program jest tak irytujący, że odechciewa się uczyć„. Nasza redakcja, pytając uczniów, co sądzą o tej pomocy, usłyszała:

 

Wiktoria – uczennica liceum

Te nagrania jak dla mnie nie są na tyle zachęcające, żeby z nich korzystać. Mówiąc szczerze, prowadzący ten program są tak irytujący, że odechciewa się uczyć. Sposób tłumaczenia brzmi, jakby był skierowany do dzieci.

 

Krystian – uczeń liceum

Do mnie osobiście nie przemawia sposób, w jaki chcą „powtórzyć” z odbiorcą pewne zagadnienia.

 

 

 

Cały tekst „Miesiąc przed maturą MEiN zdradził ‚złotą radę’…..”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.mamadu.plZostaw odpowiedź