Foto: Jacek Dominski/REPORTER[www.wiadomosci.wp.pl]

 

„Portal Samorządowy – Edukacja” zamieścił dzisiaj (21 września 202 r.) opinię Anny Korycińskiej, prowadzącej na Fb bloga „Baba od polskiego” na temat  zmian, przygotowanych w CKE  w  ocenianiu  przyszłorocznych  egzaminu ósmoklasisty. Oto obszerne fragmenty tego tekstu:

 

 

Egzamin ósmoklasisty po nowemu. Wygląda na to, że będzie łatwiej

 

[…]

 

Pod kątem przyszłorocznego egzaminu Centralna Komisja Edukacyjna opracowała już i opublikowała szczegóły co do punktacji. Szykują się zmiany, które dla uczniów mogą być jednak korzystne.

 

W Informatorze pojawiły się zmiany, a wśród nich między innymi większe limity błędów językowych i interpunkcyjnych. To oznacza, że będzie łatwiej dostać punkty!” – skomentowała autorka facebookowego bloga „Baba od polskiego”.

 

Anna Korycińska podała kilka przykładów. I tak za 4 błędy językowe w 2023 r. były 3 pkt, w przyszłym roku będą natomiast 4. W przypadku aż 10 błędów językowych w tym roku nie przyznawano żadnych punktów. Tymczasem na egzaminie w 2024 r. będzie można uzyskać 2 pkt. […]

 

Komentuje również, że aby nie było zbyt łatwo, zmiany są wprowadzone po cichu. „Nie ma żadnej informacji w aktualnościach, więc o zmianach będą wiedzieć nieliczni. Czy taki jest cel?” – zastanawia się.

 

 

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/

 

 Zostaw odpowiedź