Wczoraj w siedzibie Uczelni Łazarskiego w Warszawie, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, odbył się finał pierwszej edycji Olimpiady Wiedzy Prawniczej o Prawach i Wolnościach Obywatelskich. RPO dr Adam Bodnar wziął udział w uroczystym podsumowaniu konkursu. Oto relacja o tym wydarzeniu ze strony RPO:

 

Rzecznik podziękował wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Gratulując laureatom przypomniał, jak ważne jest przestrzeganie praw człowieka. Odniósł się przy tym do sprawy Christiana Ramosa – chilijskiego pianisty, który kilka dni temu został pobity w podwarszawskim pociągu.

 

To bardzo ważne, aby okazać solidarność z ofiarą napaści na tle rasistowskim. Prawa człowieka to bowiem nie tylko teoria wynikająca z aktów prawnych, ale też zasady postępowania i reakcja na krzywdę ludzką. Mam nadzieję, że zawsze będziecie o tym pamiętać, niezależnie od tego czym będziecie zajmować się w przyszłości – zaznaczył dr Bodnar.

 

Finał konkursu

   Rzecznik Praw Obywatelskich wręcza dyplom jednej z laureatek Olimpiady

 

W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych*. Spośród dwunastu finalistów, najlepiej z konkursowymi zadaniami poradzili sobie: Roksana Melkowska i Karolina Lemka z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie oraz Artur Sadkowski z Zespołu Szkół w Mszczonowie. W nagrodę pojadą oni na wizytę studyjną do instytucji Unii Europejskiej.

 

 

Źródło: www.rpo.gov.pl

 

 

* W eliminacjach szkolnych wzięło udział ponad 600 uczniów ze 110 szkół [Źródło:www.zspjasieniec.pl]Zostaw odpowiedź