Dzisiaj, podobnie jak przed tygodniem – w czwartek 5 stycznia – stwarzamy naszym Czytelniczkom i Czytelnikom, którzy to wczorajsze wydarzenie przeoczyli, lub z różnych ważnych przyczyn po godzinie 20-ej nie mogli poświęcić temu swojego czasu, możliwość obejrzenia i wysłuchania spotkania z Oktawią Gorzeńską, która wczoraj, na zaproszenie prof. Lepperta, gościła w „Akademickim Zaciszu”.

 

Zapowiedzianym tematem rozmowy była jej książka „Projekt zmiana. Od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole”. Ale okazało się, że poruszane tam były i inne tematy, które zgłaszali w swych pytaniach słuchacze. Namawiamy do kliknięcia w załączony link na stronę You Tube i zapoznanie się z poglądami byłej nauczycielki, dyrektorki szkoły, a obecnie liderki Akademii Przywództwa Edukacyjnego – TUTAJ

 

Jednak dzisiaj mamy jeszcze dodatkowy powód, aby namawiać Was do zapoznania się z owym wydarzeniem. Otóż tym razem jednym tych, którzy posłali pytanie adresowane do koleżanki Gorzeńskiej był redaktor „Obserwatorium Edukacji” – Włodzisław Kuzitowicz. Oto treść tego pytania:

 

Pani Oktawio! Jutro najprawdopodobniej Sejm przyjmie ustawę zwaną jako Lex Czarnek. Wszyscy wiemy czym to grozi dla atmosfery pracy w szkołach, wolności działania dyrektorek i dyrektorów, nauczycielek i nauczycieli polskich szkół,. Jakie rady, wskazówki dałaby im Pani, aby w ten nadchodzący czas znaleźli w sobie siłę i pozwoliły im przetrwać a nie porzucać zawód?

 

 

 

Jakiej odpowiedzi udzieliła na to pytanie autorka książki „Projekt zmiana. Od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole” można dowiedzieć się z relacji – od 42. minuty nagrania.Zostaw odpowiedź