Zgodnie z tym, co zostało zapowiedziane przez ministra Czarnka jeszcze 20 maja podczas jego wizyty w Zespole Szkół Specjalnych w Warcie, a co komentował Felieton nr 372 (Kraj lat dziecinnych! On zawsze zostanie święty i czysty…) – minister edukacji i nauki uczestniczył dziś, w towarzystwie sekretarza stanu w MEiN Tomasza Rzymkowskiego i Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2020/21 w Szkole Podstawowej nr 10 im. Bolesława Zwolińskiego w Sieradzu.

 

Pierwsze medium, które zamieściło (bogato ilustrowaną) informację o zakończeniu roku szkolnego z udziałem ministra Czarnka nie była to żadna telewizja, ale Radio Łódź:

 

 

Ogólnopolskie zakończenie roku szkolnego. Uroczystości w Sieradzu

 

Foto: Sebastian Szwajkowski [www.radiolodz.pl]

 

Do uczestników i gości uroczystego zakończenia roku szkolnego przemawia Helena Rajewska – dyrektorka szkoły.

 

Foto: Sebastian Szwajkowski [www.radiolodz.pl]

 

Minister Przemysław Czarnek przemawia podczas uroczystości

 

 

Uroczystości ogólnopolskiego zakończenia roku szkolnego rozpoczęły się dziś (25 czerwca) o godz. 12. W wydarzeniach uczestniczy minister edukacji Przemysław Czarnek. Minister weźmie też udział w nadaniu imienia Szkole Podstawowej w Goszczanowie w powiecie sieradzkim. Przemysław Czarnek jest absolwentem tej placówki.

 

Uczniowie i nauczyciele zdali egzamin z funkcjonowania w nowych realiach zdalnego nauczania – mówił tuż przed ogólnopolskim zakończeniem roku szkolnego w Sieradzu sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Tomasz Rzymkowski.

 

 

 

Źródło: www.radiolodz.pl

 

 

 

Po uroczystości odbyła się konferencja prasowa:

 

 

Na zdjęciu stoją (od lewej): Tomasz Rzymkowski – sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek – minister Edukacji i Nauki i Tobiasz Bocheński – Wojewoda Łódzki.

 

 

Przemysław Czarnek podczas swojego wystąpienia na dzisiejszej konferencji w SP nr 10 w Sieradzu.

 

 

Konferencja prasowa w sieradzkiej szkole – po uroczystości zakończenia roku szkolnego w SP nr 10 w Sieradzu – relacja filmowa – TUTAJ

 

 

x            x           x

 

 

Więcej informacji zdjęć (bo aż 161) zamieszczono po godzinie 15-ej na stronie „Dziennika Łódzkiego”: „Ogólnopolskie zakończenie roku szkolnego w Sieradzu. Minister Czarnek zapowiada powrót do szkół we wrześniu”. Oto fragmenty tej publikacji:

 

Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu była gospodarzem ogólnopolskiego zakończenia roku szkolnego z udziałem ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, senatora RP Michała Seweryńskiego oraz prezydenta miasta Pawła Osiewały.

 

Spotkanie było okazją do wręczenia nagród wyróżniającym się w nauce i sporcie uczniom klas ósmych. Medalami Komisji Edukacji Narodowej nagrodzono także liczną grupę nauczycieli z całego regionu. […]

 


Foto: Dariusz Piekarczyk[www.dzienniklodzki.pl]

 

Przyjazdowi ministra Przemysława Czarnka towarzyszył protest grupki jego oponentów, kierowany przez Annę Sikorę, liderki partii Razem w regionie sieradzkim.

 

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 

 

 Zostaw odpowiedź