Zapewne niewielu Czytelników wie, że Łódź jest siedzibą Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dzieci Wojny, a także o tym, że w ub. roku, 8 maja, w Sali Kolumnowej Sejmu odbył się I Kongres Polskich Dzieci Wojny, zorganizowany przez Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Środowisk Dzieci Wojny przy współpracy Ogólnopolskiego Zespołu Koordynacyjnego Związków i Stowarzyszeń Dzieci Wojny. To jego uczestnicy, obok innych, podjęli wtedy uchwałę o ustanowieniu dnia 8 maja – Świętem Polskich Dzieci Wojny.

 

Pierwsze obchody tego Święta odbędą się w przededniu tej daty – 7 maja tego roku – w Parku Szarych Szeregów – pod Pomnikiem Pękniętego Serca – w Łodzi.

 

Poniżej zamieszczamy fragment zaproszenia i program Centralnych Obchodów Święta Dzieci Wojny:

 

 

 

„Obserwatorium Edukacji” dowiedziało się, że choć nad tą uroczystością Patronat Honorowy objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, choć w programie przewidziano jego wystąpienia, do osobistego udziału Premiera w tym wydarzeniu nie dojdzie. Najprawdopodobniej będzie go reprezentował i odczyta okolicznościowe przesłanie Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – poseł Jacek Sasin .

 

Ze „źródeł dobrze poinformowanych” dotarła  także wiadomość, że w uroczystości uczestniczyć będzie Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

 

Początek uroczystości  w Parku Szarych Szeregów  – 7 maja o godz. 11-ej.

 

Mamy nadzieję, że nie napotkamy tam na barierki, uniemożliwiające wejście na teren wydarzenia osobom bez imiennych zaproszeń!

 

 

Wszystkie informacje i zdjęcia pochodzą ze strony ZG Stowarzyszenia Dzieci Wojny.

 

 

 

 

UWAGA!

W dniach  „przedłużonego majowego weekendu” „Obserwatorium Edukacji” także  ograniczy swoją aktywność . [WK]Zostaw odpowiedź