W dniach 12-17 Października 2015 w całej Polsce, już po raz trzeci, obchodzony jest Tydzień Mediacji. Jest to inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości organizowana w związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który od 2005 r. obchodzony jest na świecie w każdy trzeci czwartek października (w Polsce pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji zostały zorganizowane w 2008 roku, a od 2013 roku rozszerzone na Tydzień Mediacji). [Źródło: mediator.org.pl]

 

 

LOGO KONKURSU

Działając w klimacie tego tygodnia informujemy, że 14 października został ogłoszony Konkurs „Nauczyciel-Mediator im. Joanny Kubiak”. Jego celami jest:

1. Promocja form rozwiązywania konfliktów bez przemocy, w tym przede wszystkim mediacji jako metody pracy nauczycieli.
2. Wyróżnienie nauczycieli, którzy konsekwentnie i z sukcesem stosują w swojej pracy z dziećmi i młodzieżą te metody.
3. Wspieranie rozwoju osobistego nauczycieli w obszarze metod rozwiązywania konfliktów bez przemocy, w sytuacji narastającej w szkołach agresji i przemocy.
4. Upamiętnienie życia i pracy Joanny Kubiak.

 

 

Organizatorzy zapraszają nauczycieli, rodziców, dyrektorów szkół, a także uczniów do nominowania nauczycieli, którzy w swojej pracy z dziećmi i młodzieżą poszukują niestandardowych rozwiązań, stosując m.in. mediacje i inne formy rozwiązywania i zapobiegania konfliktom. Bardzo liczą, że zechcą oni podzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie.

 

 

Nominacje nauczycieli można zgłaszać do połowy grudnia 2015 r. poprzez wypełnienie krótkiego formularza, dostępnego na stronie organizatora. Nagroda główna w konkursie to 2000 zł, które powinno zostać przeznaczone na wydatki związane z rozwojem osobistym nauczyciela. Ponadto, w puli nagród znajduje się oferta przeprowadzenie warsztatu dla grupy nauczycieli ze szkoły, w której pracuje jeden z wyróżnionych nauczycieli nt. przeciwdziałania cyberprzemocy w szkole, a także indywidualny cykl sesji couchingowych dla nauczyciela. Wręczenie nagród będzie miało miejsc podczas uroczystej gali w lutym 2016 r. w Warszawie.

 

 

Więcej informacji na internetowej stronie Konkursu.Zostaw odpowiedź