Na stronie Radia RMF24 znaleźliśmy wypowiedź prezesa ZNP Sławomira Broniarza, będącą odpowiedzią na opinie o nim, wygłoszone przez wicepremier Beatę Szydło podczas jej dzisiejszej koferencji prasowej. Oto fragment tego materiału:

 

Foto: Paweł Supernak /PAP [www.rmf24.pl]

 

Wicepremier Szydło podczas poniedziałkowej konferencji prasowej stwierdziła, że rządowa propozycja przygotowana dla nauczycieli  „rozwiązuje problem podwyżek”. Jak mówiła, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz „podjął decyzję o odrzuceniu podwyżek dla nauczycieli. Zrezygnował z tego i rozpoczął strajk”. Bierze odpowiedzialność przede wszystkim za uczniów, za egzamin, który będzie się odbywał za kilka dni–  powiedziała Szydło.

 

Jeżeli premier uważa, że ja jestem problemem, to gotów jestem odsunąć się na bok. Natomiast nauczyciele nie akceptują tego, co pani premier nam zaproponowała  – odpowiedział na zarzuty premier szef ZNP.

 

Propozycje podwyżek odrzucili przede wszystkim strajkujący nauczyciele, a nie ja  – podkreślił szef ZNP.

 

Broniarz zapewnił też, że wbrew słowom wicepremier, protest nie jest polityczny. Takie twierdzenia, to – według Broniarza –  policzek w twarz setek tysięcy nauczycieli, którzy strajkują, a są nie tylko z ZNP, Forum Związków Zawodowych, ale także z Solidarności, której szefowie podpisali wczoraj porozumienie z rządem. […]


Cały tekst „Broniarz: Jeżeli pani premier uważa, że ja jestem problemem, to mogę się odsunąć na bok”    –    TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.rmf24.plZostaw odpowiedź