Zwycięzcą tegorocznej edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” został Jakub Tylman ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie.

 

Oto obszerne  fragmenty informacji o tym wydarzeniu, zamieszczonej na stronie Radia Poznań:

 

 Foto: Krzysztof Polasik/Radio Poznań[www.radiopoznan.fm]

 

Jakub Tylman podczas wręczenia nagrody im. Ireny Sendlerowej w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

 

 

[…] Nauczyciel plastyki i muzyki uczy języka polskiego w klasach dla Ukraińców. Jest też inicjatorem ogólnopolskiej akcji „Szkoła bez zadań domowych”.To dopiero początek” – zapewnia Jakub Tylman. – Chciałbym, aby system edukacji w Polsce był kolorowy, aby szkoła była miejsce przyjaźni dla dzieci, aby była ich drugim domem, aby tam znalazły oparcie w drugim człowieku, a nie bały się do niej chodzić, bo stres niczemu nie sprzyja. Chciałbym, aby polska szkoła miała cudownych nauczycieli i nauczycielki – mówi Jakub Tylman. […]

 

W tym roku nagroda po raz pierwszy została wręczona poza Warszawą. Pretekstem do zorganizowania gali w Teatrze Muzycznym w Poznaniu był pokaz spektaklu „Irena”. Wyróżnieni nauczyciele i widzowie z biletami obejrzeli występ zaraz po zakończeniu ceremonii.

 

Podczas okupacji niemieckiej Irena Sendlerowa pomogła uratować blisko 2,5 tysiąca żydowskich dzieci. Zmarła w 2008 roku. Była Sprawiedliwą Wśród Narodów Świata i damą Orderu Orła Białego.

 

 

 

Źródło: www.radiopoznan.fm

 Zostaw odpowiedź