Czy jutrzejszy test będzie łatwiejszy niż ten majowy?

 

 

Na stronie <Aktualności> Urzędu Miasta Łodzi zamieszczono informację o zakończeniu, organizowanych już po raz trzeci przez samorząd łódzki, korepetycji z matematyki dla tych, którzy w tegorocznym egzaminie maturalnym „polegli” z tego przedmiotu.:

 

[…] W tegorocznej, trzeciej już edycji miejskich korepetycji, wzięło udział zaledwie 40 maturzystów. Korepetycje odbywały się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi. (dawniej ZSP nr 19 przy ul. Żeromskiego) – Przez trzy tygodnie nauczyciele byli do pełnej dyspozycji maturzystów. Skala nas trochę zadziwiła, ponieważ liczyliśmy, że więcej osób będzie chciało skorzystać z naszej oferty. Jednak tym sposobem mogliśmy indywidualnie podejść do każdego ucznia – mówi Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi.

 

W przyszłym roku uczniowie, którzy nie zdadzą matury w pierwszym terminie, również będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy, być może nie tylko z matematyki. – Jest to projekt istotny i bardzo ważny, dlatego będzie kontynuowany w przyszłości – podkreśla wiceprezydent Trela. [Źródło: www.uml.lodz.pl]

 

Więcej szczegółów tej akcji można znaleźć na stronie „Radia Łódź”:

 

Włodarze miasta chcieli w ten sposób pomóc tegorocznym maturzystom, którym powinęła się noga podczas egzaminu maturalnego z matematyki i muszą przystąpić do poprawki. Okazało się jednak, że na bezpłatne korepetycje nie było zbyt wielu chętnych – w zajęciach wzięło udział 40 abiturientów liceów. – Jestem zdziwiony skalą zainteresowania, myślałem, że będzie ono większe – mówi wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela. – Albo część maturzystów indywidualnie podeszła do sprawy, albo w ogóle nie będą podchodzić do poprawki.

 

Gdyby osób było więcej, wtedy zajęcia odbywałyby się w grupach. Przy takiej frekwencji nauczyciele mogli do każdej osoby podejść bardziej indywidualnie, dzięki temu uczniowie mogą być lepiej przygotowani do egzaminu. – W tym roku była duża dowolność, uczniowie mogli zmieniać prowadzącego i salę – wyjaśnia dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego Teresa Łęcka. – Jakie będą efekty? Trzymam kciuki, żeby matura poszła każdemu bardzo dobrze. [Źródło: www.radiolodz.pl]

 

Zobacz także: <Wydarzenia> TV TOYA   –  Korepetycje przed poprawką zakończone

 

 

CKE – Informacja o egzaminie maturalnym w terminie poprawkowym w sierpniu 2017 r.  –  TUTAJ

 Zostaw odpowiedź