Foto: www.gdansk.naszemiasto.pl

 

Konferencja prasowa wiceprezydenta Gdańska Piotra Kowalczuka

 

Szerokim echem w licznych mediach odbiła się dzisiejsza konferencja prasowa, na której Piotr Kowalczuk – wiceprezydent Gdańska odpowiedzialny za politykę społeczną, w tym oświatę, przekazał informację o decyzji prezydenta miasta w sprawie Marcina Hintza – dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 na Chełmie, w pobliżu którego doszło w maju do brutalnego pobicia gimnazjalistki. Oto fragmenty publikacji ze strony portalu „Nasze Miasto. Gdańsk”:

 

[…] 12 czerwca wiceprezydent Piotr Kowalczuk zorganizował w szkolę konferencję prasową, na której podsumował sprawę. I ogłosił, że dyrektora zwalniać nie zamierza. […]

 

Po wnikliwej analizie całej sytuacji, zbadaniu dowodów, wysłuchaniu m.in. głosu społeczności szkolnej, Rady Dzielnicy, Rady Pedagogicznej i rzetelnym zbadaniu tego, co zarzucano dyrektorowi, kadrze, prezydent zdecydował ze nie będzie przychylał się do wniosku kurator z prośbą o rozważenie odwołania dyrektora. Prezydent pozostawia dyrektora na stanowiskupowiedział dziś wiceprezydent Piotr Kowalczuk.

 

Oświadczam i proszę pomorską kurator oświaty oraz minister edukacji, by nie dokonywały medialnych, publicznych linczów na dyrektorach gdańskich placówek oświatowych, ale żeby rzetelnie badały takie sprawy i starały się wyjaśniać każde okoliczności […]. – podkreślił Kowalczuk.

 

Cały tekst Eweliny Oleksy „Prezydent pozostawił dyrektora gimnazjum na stanowisku” – TUTAJ

 

 

Źródło: www.gdansk.naszemiasto.plZostaw odpowiedź