Dziś, w dniu objęcia urzędu przez nową minister edukacji, na internetowej stronie MEN zamieszczono ważną informację, odwołującą się do listu podsekretarza stanu Joanny Berdzik, skierowanego do dyrektorów szkół, datowanego na dzień 16 listopada 2015 roku. Oto treść tej informacji:

 

Jako, że przepisy tej ustawy zawsze wywoływały wątpliwości wśród nauczycieli, Ministerstwo Edukacji Narodowej chciałoby (…) przybliżyć najważniejsze zagadnienia istotne dla podejmowanych przez nauczycieli działań edukacyjnych” – pisze w liście do dyrektorów szkół wiceminister edukacji Joanna Berdzik.

 

Chodzi o nowe przepisy zmieniające zasady korzystania przez nauczycieli i uczniów z materiałów chronionych prawami autorskimi (ustawa z dnia 11 września 2015 r. o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o grach hazardowych, Dz. U. z 2015 r., poz. 1639). Nowe regulacje wchodzą w życie 20 listopada.

 

Mamy nadzieję, że przedstawione informacje ograniczą obawy nauczycieli o legalność wykorzystywania w pracy szkoły filmów, muzyki, fotografii czy nagrań programów telewizyjnych, jak również zapobiegną próbom sprzedaży szkołom tzw. “parasoli licencyjnych” na korzystanie z utworów, z których można korzystać za darmo” – dodaje wiceminister edukacji. [Joanna Berdzik]

 

Do listu dołączony jest materiał informacyjny na temat ważnych zagadnień prawa autorskiego.

 

 

Źródło: www.men.gov.plZostaw odpowiedź