W ubiegły piątek, 5 września 2014, na Stadionie Narodowym w Warszawie minister Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała podczas inauguracji II edycji Programu „WF z Klasą”: „Moim marzeniem jest, aby ranga zajęć wychowania fizycznego była równie wielka jak zajęć z matematyki, polskiego czy fizyki. Chcę, by w-f był przyjemnością, a będzie to możliwe, dzięki szerokiej i różnorodnej ofercie zajęć”.

 

Cztery dni po tej fecie Rzecznik Praw Dziecka napisał do pani minister edukacji, już czwarty, list w sprawie  organizacji szkolnych zajęć wychowania fizycznego.

 

 

WF z Klasą jest programem edukacyjnym, którego celem jest zwiększenie aktywności uczniów na lekcjach wychowania fizycznego oraz wsparcie nauczycieli tego przedmiotu w prowadzeniu atrakcyjnych i nowoczesnych zajęć. Program prowadzi Centrum Edukacji Obywatelskiej, finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Minister edukacji narodowej objął go honorowym patronatem.

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

Więcej informacji o Programie WF z Klasą na portalu  CEO

 

 

Cztery  dni po tej fecie Rzecznik Praw Dziecka napisał do pani minister edukacji, już czwarty, list w sprawie organizacji szkolnych zajęć wychowania fizycznego. Oto informacja o tym ze strony RPD:

 

9 września 2014 r. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystąpił do Ministra Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej o zbadanie, w jakim stopniu organizacja zajęć wychowania fizycznego oraz wewnątrzszkolne zasady oceniania są dostosowane do obowiązujących przepisów prawa.

 

Rzecznik podkreślił m.in., że uczeń niewłaściwie oceniany nie lubi zajęć wychowania fizycznego, nie chce ćwiczyć, unika lekcji. To sprawia, że jest coraz mniej sprawny ruchowo, a tym samym postrzega siebie jako gorszego od innych, zaś zaniżona samoocena rzutuje na jego postawę także w innych sferach życia.

 

Ponadto, Rzecznik przypomniał, iż problem niewłaściwego organizowania i oceniania zajęć wychowania fizycznego podnosił już w wystąpieniach generalnych Rzecznika Praw Dziecka z 20 lipca 2011 roku, 20 lipca 2012 roku i 28 czerwca 2013 roku, a mimo to nie został on rozwiązany.

 

Wystąpienie do Ministra Edukacji Narodowej

 

Źródło: www.brpd.gov.pl

 



Zostaw odpowiedź