13781919_1592709671030107_7573712931213753997_n

Foto: Kama Krawczyk

 

Wortal „JUNIOROWO – Wszystko o dzieciach w wieku szkolnym” zamieścił artykuł  Anny Below-Kopackiej pt. „Zajęcia plastyczne są ważniejsze niż myślisz”. Uznaliśmy, że temat jest tak rzadko poruszany, a ważny, że należy go spopularyzować wśród naszych czytelników. Zapraszamy do lektury. Dla zachęty –  jego fragment:

 

[…] Dlaczego w szkole zajęcia plastyczne nie miałyby zajmować tyle samo uwagi co zajęcia z matematyki i języka polskiego? Obecnie wciąż wiele osób dorosłych nie przywiązuje szczególnej wagi do twórczości plastycznej dzieci. Wartość zajęć plastycznych w szkołach często jest deprecjonowana przez rodziców, nierzadko też przez nauczycieli. Czy słusznie? […]

 

 

Autorka: Anna Below-Kopacka – pasjonatka sztuki dziecięcej i sztuki (szeroko rozumianej).  Plastyk, pedagog, technik plastyk z zakresu architektury wnętrz i wystawiennictwa. Założycielka Pracowni Plastycznej PaKano. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu pedagogika wczesnoszkolna i reedukacja na Uniwersytecie Warszawskim, studia pedagogiczne na Akademii Podlaskiej w Siedlcach z tytułem magister pedagogiki ze specjalnością plastyka. Jest absolwentką podyplomowego Studium Sztuk Plastycznych i Technik Wizualnych w Warszawie. Od 8 lat prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, które dają młodym artystom możliwość nieskrępowanych działań twórczych. Z pasją, radością i zabawą prowadzi zajęcia z historii sztuki z plastyką już nawet z trzylatkami.

 

Cały artykuł  –  TUTAJ

 

 

Źródło:www.juniorowo.pl

 Zostaw odpowiedź