Wczoraj na stronie UM Łodzi zamieszczono informację: Remonty łódzkich szkół i przedszkoli. W 3 lata zmodernizowanych zostało 70 budynków”. Oto jej obszerne fragmenty:

 

Od 2017 roku miasto realizuje projekt termomodernizacji szkół i przedszkoli w ramach którego 70 budynków jest docieplonych, ma wymienione węzły cieplne i kaloryfery, wstawione nowe okna i drzwi, a przy okazji także zamontowane energooszczędne oświetlenie. Projekt jest współfinansowany przez UE, łączna wartość to 93 mln zł z czego 52 mln zł to środki z Brukseli.

 

Dobiega końca największy projekt termomodernizacji placówek oświatowych realizowany przez miasto a współfinansowany ze środków z Unii Europejskiej. W latach 2017 – 2020 prace zostały wykonane w 70 budynkach szkół i przedszkoli, tylko w tym roku prowadzone były 22 inwestycje, 7 z nich już się zakończyło, a 15 ostatnich jest na różnym etapie zaawansowania.

 

 

Foto: www.facebook.com/MoskwaWodnicka

 

Dzięki temu projektowi oszczędzamy na utrzymaniu szkół i przedszkoli, zimą średnio o 20 a nawet 30 procent spadają faktury za ogrzewania. Dodatkowo w szkołach i przedszkolach jest cieplej i zwyczajnie ładniej, bo przy okazji pojawia się nowa elewacjapowiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.Warto też podkreślić, że termomodernizacja oznacza kompleksowy remont albo wymianę węzłów cieplnych na nowoczesne i ekologiczne.

 

W Szkole Podstawowej nr 11 na Retkini prace wewnątrz budynku są prawie na finiszu, prawie, bo wciąż trwają w piwnicach. Za to z zewnątrz szkoła jest przykryta rusztowaniami, trwa właśnie docieplanie ścian, okna zostały już wymienione. Zgodnie z harmonogramem ekipa remontowa ma opuścić teren w połowie listopada.

 

Oczywiście bardzo się cieszę, że wreszcie i do nas zawitała termomodernizacja, ponieważ to oznacza  same korzyści. Myślę, że mniej wydamy na ogrzewanie, w klasach szczególnie na górze będzie cieplej, jestem przekonany, że spodoba się uczniom również nowa elewacjamówił Michał Filipczak, wicedyrektor SP 11.Remont jak to remont jest pewną uciążliwością, bo wyłączone są z użytkowania szatnie, stoją rusztowania więc trzeba uważać, oczywiście jest brudno, ale to przejściowe kłopoty, rodzice przyjęli je ze zrozumieniem, więc trzymamy kciuki aby pogoda się nie pogorszyła.[…]

 

W tym roku prace były prowadzone w 22 szkołach i przedszkolach, łączny koszt to 33 mln zł z czego 12 mln pochodzi z UE. […]

 

 

Wykaz szkół w których była i nadal jest realizowana termomodernizacjaTUTAJ

 

 

Cały komunikat „Remonty łódzkich szkół i przedszkoli….”     –   TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

 

 Zostaw odpowiedź