Wejście do Centrum Nauki i Techniki w EC1 w Łodzi

 

Po tym, jak w niedzielnym felietonie została podana informacja o  zaproszeniu dyrektorek i dyrektorów łódzkich placówek oświatowo-wychowaczych na przedświąteczne spotkanie w EC 1, uznaliśmy, ze naszym czytelniczkom i czytelnikom należy się relacja z owego spotkania. Liczyliśmy, że jeżeli nie najdzie się ona na stronie Urzędu Miasta, to pochwali się tym wydarzeniem pani wiceprezydent MoskwaWodnicka – mająca w zakresie łódzką oświatę.

 

Niestety – do dzisiejszego (26 marca 202r.) popołudnia nie tylko na jej Fb profilu, ale NIGDZIE nie było o tym wzmianki. Także lokalne media nie zamieściły nic na ten temat. W takiej sytuacji pozostało nam jedynie poszukiwanie informacji od znanych nam osób, które w tym przedświątecznym spotkaniu uczestniczyli. Oto zsumowane informacje „z różnych źródeł”:

 

Frekwencja dopisała – podobno uczestniczyło w tym wydarzeniu około 350 osób. Na wejściu przybyłym wręczano symboliczne mazurki w kształcie jajka. Na początek przemawiała pani prezydent Hanna Zdanowska – na której przybycie musiano zaczekać, bo się spóźniła. Po niej zabrała głos pani wiceprezydent Małgorzata Moskwa-Wodnicka. Obie panie złożyły obecnym  na sali  świąteczne  życzenia oraz podziękowały za dotychczasową pracę. Później w podobnym tonie przemawiali: dyrektor Departamentu Pracy, Edukacji i Kultury  Piotr Bors oraz dyrektorzy Wydziału Edukacji. Szczególnie dziękowano tym dyrektorkom i dyrektorom, którzy pracowali nad nową tabelą dodatków funkcyjnych i motywacyjnych.

 

Zamiast poczęstunku uczestnicy otrzymali możliwość darmowego zwiedzania EC1.

 

x          x          x

 

Naszym zdaniem całe to spotkanie miało na celu uświadomienie kadrze kierowniczej łódzkich placówek oświatowych, jak bardzo obecna władza samorządowa dba o ich zarobki. No i aby o tym pamiętali idąc 7 kwietnia do lokali wyborczych…

 

Przypominamy, że 4 marca na stronie ŁÓDŹ.pl zamieszczono taką informację:

 

[…] Miasto zwiększa wysokość dodatków funkcyjnych. W myśl nowych zasad dyrektorzy placówek edukacyjnych będą zarabiali o 1300 złotych więcej, a wicedyrektorzy – o 700 złotych więcej. 200 złotych podwyżki otrzymają kierownicy i zastępcy warsztatów szkolnych lub szkolenia praktycznego oraz nauczyciele opiekujący się oddziałem przedszkolnym. Dodatkowe 50 złotych dostaną wychowawcy klas. Będzie też więcej pieniędzy na dodatki motywacyjne. W sumie na wszystkie podwyżki miasto przeznaczy w tym roku niebagatelną kwotę 18 mln zł. Będą wypłacane od 1 kwietnia. […]

[Źródło: www.lodz.pl]

 

Jednak prawda jest trochę inna. Uchwałę o nowych stawkach dodatków dla nauczycieli Rada Miasta podjęła dopiero 13 marca 2024 r, ale została ona opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego jako pozycja 2526 w dniu 23 marca 2024 r.

 

 

Zainteresowani mogą się z nią zapoznać (polecamy zwłaszcza załącznik z tabelą dodatków) – TUTAJ

 

I jeszcze jeden fakt, który  – naszym zdaniem – stał u źródeł  zwołania kierownictwa łódzkich placówek na to spotkanie. Otóż jak dowiedzieliśmy się od osób kompetentnych – dodatki motywacyjne przyznawane są od 1 marca do 31 sierpnia, więc informację o wysokości dodatku motywacyjnego dyrektor powinien dostać w końcu lutego aby mógł być on wypłacony w terminie wypłat wynagrodzeń, czyli 1 marca. Tymczasem dyrektorzy łódzkich szkół otrzymali tą informację w połowie marca. Wydział Edukacji wysłał do nich pisma o tych zmianach pocztą (!).

 

Dlatego potrzebne było to spotkanie, aby zapobiec irytacji kadry kierowniczej, która mogłaby być „paliwem” do decyzji wyborczej – niepomyślnej dla sprawujących władzę w Łodzi. [WK]Zostaw odpowiedź