Dzisiaj w łódzkim dodatku „Gazety Wyborczej” jego stała felietonistka Dorota Ceran*, w swym kolejnym tekście, zabrała głos na temat projektu nowych podstaw programowych. Felieton zatytułowała:Szkoła powie ci, kim jesteś!

 

Foto.www.google.pl

Dorota Ceran

 

Felieton zaczyna się tak:

 

Wpadł mi do ręki dokument prezentujący projekt Podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej stworzony dla potrzeb reformy oświaty. Przeczytałam i niestety – zrozumiałam. Zrozumiałam, że naprawdę, bez wdawania się w zbytnie delikatności, MEN szykuje plan całościowej indoktrynacji młodego pokolenia i osadzenia młodych ludzi w jedynym słusznym światopoglądzie.[…]

 

A kończy uwagą formalną osoby przywiązanej do poprawności językowej:

 

Pomijam już błędy gramatyczne i interpunkcyjne, które w żadnym razie nie powinny znaleźć się w dokumencie wypływającym wprost z miejsca, które winno być absolutnym wzorem poprawności w tej materii. Bo ważniejsza jest jego wymowa: wykuwanie wzorca osobowego na miarę ideologiczną rodem z parafialnego zaścianka.

 

 

Warto przeczytać  ten felieton w całości   –   TUTAJ

 

 

Źródło: www.lodz.wyborcza.pl

 

 

*Dorota Ceran, po 25 latach pracy w łódzkim Ośrodku TVP, została w czerwcu 2016 roku zwolniona przez nowomianowanego  dyrektora Huberta Bekrychta – jak to napisała – „za pisanie felietonów do ‘Wyborczej’”.

 

 

 Zostaw odpowiedź