W tym roku po raz pierwszy, w ramach „Wakacji w mieście”, zorganizowane zostały półkolonie prowadzone przez łódzkie placówki oświatowe. W minioną środę, nadzorujący łódzką edukację wiceprezydent Tomasz Trela udzielił na ten temat Radiu Łódź wywiadu. Oto jego fragment:

 

Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi: – To turnusy dwutygodniowe, które są połączone z rekreacją jak i edukacją. Dzieci każdego dnia wychodzą na różnego rodzaju spotkania w naszym mieście, które połączone są z rozrywką, jak wizyta w ogrodzie zoologicznym, botanicznym. Ale również zwiedzają miejsca, których do tej pory nie widziały, czyli muzea, nasze teatry, które są w tym czasie dla nich przygotowane i otwarte.

 

Tomasz Trela

Foto: www.radiolodz.pl

 

Jak dodaje wiceprezydent, duże zainteresowanie półkoloniami świadczy o tym, że taka forma wspierania wakacyjnego wypoczynku dla dzieci, które pozostały w mieście jest potrzebna. Dlatego już dziś miasto myśli o organizacji podobnych zajęć w przyszłym roku, na jeszcze większą skalę. – Dziś już mogę powiedzieć, że ten projekt w tym kształcie będzie kontynuowany w przyszłym roku. Będę się starał, aby pieniędzy na te półkolonie było jeszcze więcej, żeby ta oferta była jeszcze bogatsza – zapowiada Trela.

 

W zajęciach na miejskich półkoloniach uczestniczyło już w te wakacje ponad dwa tysiące dzieci.

 

Źródło: www.radiolodz.pl

 

 

W innym wywiadzie ten sam rozmówca tak mówił o łódzkich półkoloniach:

 

Minęła już połowa wakacji i niemal 2 tysiące dzieci skorzystało z oferty przygotowanej przez łódzkie placówki edukacyjne. – To wygląda bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolony, że zdecydowaliśmy się na taką formę letnich zajęć dla uczniów. Ten pierwszy miesiąc wyraźnie pokazał, że nasze półkolonie bardzo odpowiadają rodzicom, te 8 godzin zajęć każdego dnia to dla nich duże ułatwienie, jeśli pracują. Już dzisiaj wiem, że przyszłoroczne wakacje zorganizujemy w ten sam sposób, ale postaramy się o więcej pieniędzy na ten cel – informował.

 

Tomasz Trela podkreślił też, że po zeszłotygodniowej konferencji prasowej w tej sprawie zapisy na wolne miejsca ruszyły lawinowo. – Trzeba dzwonić i pytać w Wydziale Edukacji czy w szkołach, my zrobimy wszystko, by każde zgłoszone dziecko mogło wziąć udział w półkoloniach – zapewnił. [Źródło: www.trela2014.pl ]

 

 

 

O łódzkich półkoloniach 22 lipca w artykule „Półkolonie w Łodzi. Są jeszcze wolne miejsca. Dwutygodniowy turnus kosztuje 100 zł.” napisała Matylda Witkowska w „Dzienniku Łódzkim”:

 

Koszt uczestnictwa w dwutygodniowym turnusie to 100 zł. Można zapisać dziecko na jeden tydzień, płacąc 50 zł. W ramach półkolonii dzieci mają zapewnioną opiekę nauczycieli od godz. 8 do 16, ciepły, dwudaniowy posiłek w ciągu dnia, a także wycieczki i zajęcia na miejscu. Na przykład podczas półkolonii w SP 109 uczestnicy byli na Stawach Jana i na wycieczce w Tomaszowie Mazowieckim. – Łączymy wypoczynek z edukacją i poznawaniem miasta – mówi Tomasza Trela, wiceprezydent Łodzi zajmujący się edukacją. W tym roku po raz pierwszy letnie półkolonie zorganizowane zostały w szkołach i miejskich placówkach oświatowych. Jeszcze rok temu dotacje dostawały organizacje pozarządowe, a miejsca na dofinansowanych półkoloniach kończyły się jeszcze wiosną.

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 

 

Pełny wykaz placówek, w których prowadzone są półkolonie  TUTAJZostaw odpowiedź