Pod koniec ub. miesiąca niektóre media upubliczniły informację o nagrodach, jakie otrzymywali nie tylko członkowie rządu, ale także kuratorzy oświaty. 24 kwietnia portal money.pl zamieścił informację, zatytułowaną Imponujące nagrody dla kuratorów oświaty. „A ty nauczycielu, ile podwyżki dostałeś?” Oto jej fragment:

 

 

Posłanka Gajewska upubliczniła informacje o nagrodach dla kuratorów oświaty. Aurelia Michałowska, mazowiecka kurator oświaty, za drugie półrocze 2017 roku dostała ponad 12 tys. zł nagrody. Jej zastępcy – 9,7 tys. zł oraz 8,5 tys. Łącznie 30 320 zł nagrody dla mazowieckich kuratorów oświaty za pół roku! […]

 

Posłanka następnie ujawniła nagrody dla szefów oświaty na Pomorzu Zachodnim.Wyszło jeszcze więcej niż na Mazowszu. Kurator dostała 15 tys. zł, zastępcy – po 10 tys zł.

 

[Źródło: www money.pl]

 

 

 

Dzisiaj doczekaliśmy się informacji jak to z tymi nagrodami było w łódzkim kuratorium. Oto wybrane fragmenty z artykułu red. Marcina Kałacha, opublikowanego w „Dzienniku Łódzkim” pod tytułem „Grzegorz Wierzchowski, łódzki kurator oświaty, dostał nagrodę finansową za wdrażanie reformy edukacji oraz remont swojej nowej siedziby”:

 

 

Zdjęcie, którym redakcja „Dziennika Łódzkiego” zilustrowała swój artykuł

 

Grzegorz Wierzchowski, kurator oświaty, dostał finansową nagrodę za wdrażanie w 2017 r. rządowej reformy edukacji w województwie łódzkim oraz za remont przyszłej siedziby swojej instytucji.* O nagrodzie dla Grzegorza Wierzchowskiego poinformowała we wtorek (8 maja) Kinga Gajewska – posłanka PO (wybrana do Sejmu z Warszawy) od kilku tygodni pyta urzędy wojewódzkie w całej Polsce o kwoty, którymi te dodatkowo doceniły kuratorów.

 

 

 

 

Źródło: www. .dzienniklodzki.pl

 

Skan pisma, jaki z UW w Łodzi otrzymała poseł Kinga Gajewska

 

 

I jeszcze jedno zdanie  z tej publikacji:

 

Ostatnio pytaliśmy łódzkie kuratorium oświaty (w marcu 2017 r.) o pensję Grzegorza Wierzchowskiego, uzyskaliśmy informację, że zarabia on miesięcznie 10.883,20 zł brutto.

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 

 

Foto:www.fotopolska.eu

 

*Mowa o nieruchomość przy ul. Więckowskiego 33. Tą kamienicą, która ma być przeszłą siedzibą Łódzkiego Kuratorium Oświaty jest budynek, usytuowany u zbiegu ulic Gdańskiej i Więckowskiego – dokładnie na wprost Muzeum Sztuki. Przed laty miała tam swoją siedzibę Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi. [Więcej o planowanej przeprowadzce urzędu ŁKO – TUTAJ]

 

 

 

Komentarz Redakcji:

 

Po zapoznaniu się z powyższymi informacjami rodzi się  kilka pytań: Czy Łódzki Kurator Oświaty gorzej wdrażał reformę edukacji, niż robiły to jego koleżanki z Mazowsza i Pomorza Zachodniego? Może one nadzorowały o wiele bardziej skomplikowane remonty? A może są jeszcze inne przyczyny tak dużych różnic w kwotach przyznanych nagród? Bo nie pytamy czy nagroda w ogóle się należała… [WK]

 

 Zostaw odpowiedź