Prezes Fundacji Innopolis – Tomasz Bilicki i dyrektor SP nr 35 w Łodzi zapraszają na lekcję otwartą „Czym jest hejt i mowa nienawiści”. Oto informacja, zaczerpnięta z fejsbukowego profilu pana Tomasza:

 

Podczas lekcji dowiemy się, czym jest hejt i mowa nienawiści. Zastanowimy się, gdzie jest granica wolności słowa. Poznamy mechanizm tworzenia narracji nienawiści, eskalowania od nienawiści symbolicznej do eksterminacji. Przeanalizujemy nienawiść jako motyw przestępstw, w tym tzw. przestępstw politycznych. Poznamy historię Polaków – Gabriela Narutowicza, Marka Rosiaka, Pawła Adamowicza oraz przypadki zagraniczne: Martina Luthera Kinga i 69 nastolatków z wyspy Utøya. Grając w „Worek Przeznaczenia” zastanowimy się nad swoją postawą wobec innych – czy jestem sprawcą dyskryminacji? Czy bezwzględnie szanuję każdego człowieka? Co chciałbym zmienić w swoim życiu i świecie w zakresie mowy nienawiści?

 

Lekcja otwarta odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 35 w Łodzi, ul. Kutrzeby nr 4 (do niedawna Tybury) –  w poniedziałek, 21 stycznia o godz. 13.30.

 

Proszę o przybycie kilka minut wcześniej. Zapraszam wszystkich chętnych nauczycieli i rodziców – wstęp wolny. Każdy Gość otrzyma konspekt zajęć wraz z materiałami do samodzielnego poprowadzenia zajęć ze swoją klasą / grupą.

 


Źródło: www.facebook.com/profile.

 

 

 

Zobacz także: „Ordo Iuris namawia rodziców, żeby nie godzili się na lekcje o mowie nienawiści!”   –   TUTAJ

 

 Zostaw odpowiedź