Foto:www.sejm.gov.pl

Przemawia przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna

 

 

Wczoraj, w trzecim dniu 39 posiedzenia Parlamentu, doszło do debaty i głosowania w sprawie zgłoszonego przez posłów PO wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Trwająca ponad 4 godziny ta część porządku obrad obfitowała w różnego rodzaju zarzuty pod adresem rządu PiS. Grzegorz Schetyna – formalno-proceduralny kandydat na ewentualnego premiera – w swym ponad godzinnym wystąpieniu zarzucał rządowi Beaty Szydło m.in. „zdemolowanie systemu prawnego” i „zapędy dyktatorskie jak w Rosji”. Jednak o fatalnej reformie edukacji mówił bardzo niewiele. Natomiast premier Beata Szydło w długim końcowym przemówieniu, przedstawiając sukcesy swego rządy, wiele miejsca poświęciła właśnie tej reformie.

 

Jak wiadomo – Beata Szydło pozostanie na stanowisku premiera. Za odwołaniem rządu zagłosowało 174 parlamentarzystów, przeciwnych było 238 posłów zaś 4 wstrzymało się od głosu.

 

Jednak warto wiedzieć kto z liderów opozycji i jak dużo treści swego wystąpienia poświecił na przedstawienie interesujących nas problemów i skutków nadchodzącej destrukcji polskiego systemu edukacji.

 

W tym celu redakcja „Obserwatorium Edukacji” przygotowała wyciąg ze Sprawozdania Stenograficznego z 39. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 7 kwietnia 2017 r. Znajdują się tam fragmenty, zawierające treści dotyczące edukacji z wystąpienia Grzegorza Schetyny, liderów głównych partii opozycyjnych, z wyjątkiem Pawła Kukiza, który nie odniósł się do tej problematyki. Materiał kończy obszerna część wystąpienia premier Beaty Szydło, w której szefowa rządu prezentuje reformę edukacji jako jeden z najważniejszych sukcesów jej 1,5 rocznych rządów.

 

Plik PDF z wybranymi fragmentami wystąpień podczas 39 posiedzenia Parlamentu, odnoszące się do obszaru edukacji    –    TUTAJ

 

 

Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź