253872374

 

W odpowiedzi na ponowną interpelację posłanki Krystyny Pawłowicz (PiS), która pytała, czy reforma oświaty przewiduje możliwość, aby klasy V-VIII szkoły podstawowej mogły być prowadzone niezależnie od klas I-IV oraz czy taka „niepełna” szkoła podstawowa mogłaby istnieć przy innej szkole, np. przy liceum, wiceminister edukacji Maciej Kopeć poinformował, że po 1 września 2017 r. w polskim systemie oświaty będą funkcjonować tylko 8-letnie szkoły podstawowe. W uzasadnionych przypadkach będą szkoły filialne, czyli takie, gdzie klasy znajdują się w różnych budynkach.

 

Obszerniejszą informację można znaleźć na stronie  oswiata.abc.com w artykule zatytułowanym „MEN: po 1 września 2017 r. tylko ośmioklasowe podstawówki w systemie”.

 

Źródło: www.oswiata.abc.com.pl

 

 

 

Ten sam portal zamieścił także informację, powołując się na PAP, że dzisiaj, pod hasłem „Edukacja-Gospodarka-Przyszłość” obradował we Wrocławiu II Dolnośląski Kongres Samorządowców.  [Zobacz zdjęcia] Uczestniczyła w nim minister edukacji Anna Zalewska, która pouczyła zebranych samorządowców słowami:

 

„Pamiętajmy, że jesteśmy razem w szkole. Razem też odpowiadamy za finansowanie edukacji. Macie państwo dokładne scenariusze reformy. Kuratorzy są do waszej dyspozycji. Myślimy o korpusie społecznym, który będzie państwa wspierał w realizacji tej reformy”,

 

Przy tej okazji dowiedzieliśmy się także, dlaczego reforma musi wystartować już 1 września 2017 roku:

 

„Lepiej to zrobić w 2017 r., ponieważ rok później odbędą się wybory samorządowe. W kolejnym 2019 r. zakończy się również moja kadencja w resorcie, a dwa lata to już wystarczający okres, by można się było pokusić o pierwsze oceny tej reformy”.

 

Więcej w artykule „Zalewska: wszyscy odpowiadamy za finansowanie edukacji”.

 

 

Źródło: www.oswiata.abc.com.pl

 

P.s.:

Na stronie MEN dopiero 13 października pojawiła się, informacja, zatytułowana: „II Dolnośląski Kongres Samorządowy z udziałem Minister Edukacji Narodowej”.



Zostaw odpowiedź