Na portalu DZIENNIK.PL można przeczytać artykuł o dr hab. Urszuli Dudziak, od 2010r. kierownika Katedry Psychofizjologii Małżeństwa i Rodziny w Instytucie Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, autorce projektu podstaw programowych z wychowania do życia w rodzinie – zajęć adresowanych do uczniów klas IV – VIII przyszłej ośmioklasowej szkoły podstawowej.

 

urszula_dudziak_prof

Foto:www.google.pl

 

 

Oto fragmenty tego artykułu, zatytułowanego „Wróg laickich nauczycieli, ortodoksyjna katoliczka. Oto, kto napisze program do wychowania do życia w rodzinie„:

 

 

Jest ortodoksyjną katoliczką, publicystką TV Trwam, krytykuje nauczycieli promujących „hedonizm”, a według współpracowników „marzył się jej podręcznik totalny, w stu procentach katolicki”. Oto nowa autorka podstawy programowej wychowania do życia w rodzinie, dr Urszula Dudziak. […]

 

Kobieta, z której podręczników już za rok nastolatki będą się uczyć wychowania do życia w rodzinie zaczęła karierę w 1982, gdy na KUL napisała pracę magisterską p.t „Osobowość kobiet przerywających ciążę”. Dostałą co prawda za nią nagrodę rektora, ale pracownicy katolickiej uczelni uznali, że była za mało radykalna.

 

 

Cały artykuł  –  TUTAJ

 

 

Źródło:www.edukacja.dziennik.pl

 

 

Zobacz także:

 

Portal WP Kobieta: Antykoncepcja i seks przed ślubem: nie, prześwietlanie nauczycieli: tak. Co szykuje nowa ekspertka MEN?

TOK FM:  Piętnuje antykoncepcję, o kobietach mówi, że są „permisywne”. Ale na zlecenie MEN ułoży program wychowania do życia w rodzinie

 

 

Oto efekt pracy dr Urszuli Dudziak (nie mylić z wokalistką jazzową!):

 

PODSTAWA PROGRAMOWA WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE. SZKOŁA PODSTAWOWA – KLASY IV – VIII  [PROJEKT]   –   TUTAJ

 Zostaw odpowiedź