W niedzielę 5 sierpnia, na oficjaknej stronie KSOiW NSZZ „Solidarność”, zamieszczono ważny komunikat, zatytułowany „We wtorek nadzwyczajne spotkanie Komisji Krajowej z premierem Mateuszem Morawieckim.” Oto jego pełna treść:

 

„Nie możemy nie dostrzegać problemów pracowników budżetówki, które narastają. Zależy nam na odmrożeniu wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w sferze budżetowej i odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych

 

„Żądamy tego. W razie odmowy będziemy przygotowywać się do akcji protestacyjnej. Chcemy wesprzeć nie tylko urzędników, ale też m.in. nauczycieli, którzy chcą w kolejnych tych zaplanowanych przez rząd, pracowników niemedycznych w ochronie zdrowia oraz cywilnych w policji i wojsku. Po to jest Solidarność!”

 

Piotr Duda podkreślił, że „Solidarność” będzie domagała się odwołania obecnej minister edukacji. – W imieniu związku zawodowego „Solidarność” sekretariat oświaty i wychowania wydał jednoznaczne stanowisko, które jest dla nas wiążące. Jesteśmy za odwołaniem minister Anny Zalewskiej.

 

Solidarność żąda m.in. znaczących podwyżek w państwowej sferze budżetowej, płacy minimalnej oraz odmrożenia kwoty bazowej naliczania zakładowego funduszu socjalnego. Przewodniczący informował również, że dalsze działania związku – w tym ewentualne protesty – uzależnione są od wyników rozmów z premierem rządu.

Nadzwyczajne spotkanie Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność”z premierem Mateuszem Morawieckim odbędzie się w najbliższy wtorek, tj. 7 sierpnia w gdańskiej siedzibie Związku […] i rozpocznie się o godz. 14.30.

 

 

Źródło: www.solidarnosc.org.pl/oswiata/

 

 

UWAGA: pogrubienia fragmentów tekstu – redakcja OE

 

 

Niezwłocznie po opublikowaniu komunikatu o przebiegu tych rozmów zamieścimy go na naszej stronie [WK]Zostaw odpowiedź