Oto nowa propozycja Centrum Edukacji Obywatelskiej, adresowana do nauczycielek i nauczycieli:

 

 

                                      Jak dobrze zacząć? Nauczyciel na początku roku szkolnego

 

Podcast „Po dzwonku. Rozmowy z ciałem pedagogicznym” powstał z potrzeby rozmowy z nauczycielami i nauczycielkami. Rozmowy osobistej, troskliwej, prowadzonej w przyjaznej atmosferze.

 

Chcemy, aby był przestrzenią, w której nauczyciele i nauczycielki mogą bezpiecznie dzielić się swoim doświadczeniem pracy w szkole. Jesteśmy ciekawi, z jakimi trudnościami i wyzwaniami mierzą się na co dzień i jak sobie z nimi radzą. Naszych gości i gościnie zapytamy między innymi o to, co myślą o dzisiejszej szkole i jak się w niej czują.

 

W trakcie każdego odcinka będziemy polecać materiały edukacyjne ze zbiorów internetowej Biblioteki CEO. Mamy dla Was gotowe scenariusze lekcji, zapisy webinariów oraz skuteczne narzędzia, które pomogą w codziennej pracy w szkole. Możecie skorzystać z nich już teraz na stronie internetowej biblioteka ceo org pl

 

Zapraszamy do wysłuchania pierwszego odcinka podcastu. Naszą rozmówczynią jest Natalia Boszczyk, nauczycielka, psycholożka, założycielka Szkoły dobrej relacji, autorka poradników, które pomagają budować trwałe relacje w szkole i w domu.

 

Temat odcinka to Jak dobrze zacząć? Nauczyciel na początku roku szkolnego. Rozmawiamy w nim o miękkim lądowaniu po wakacjach. O tym:

 

-gdzie szukać motywacji do pracy w nowym roku szkolnym

 

-jak utrzymać motywację przez kolejne miesiące pracy

 

-gdzie w razie potrzeby szukać wsparcia i pomocy

 

-co zrobić, aby nie czuć się samotnym w szkole

 

Kolejny odcinek już wkrótce!

 

 

 

 „Po dzwonku. Rozmowy z ciałem pedagogicznym”  –  Podcast 001 (37’03”)   –  TUTAJ

(Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się)

 

 

Źródło: www.ceo.org.plZostaw odpowiedź