Dzisiaj zamieszamy fragmenty artykułu ze strony portalu „naTemat” –  jak najbardziej na temat:  Kościół znalazł sposób na znienawidzone Halloween. „Bale wszystkich świętych” podbijają polskie szkoły. Zapraszamy także do lektury całości tego materiału i odwiedzenia innych stron, do których linki zamieściliśmy poniżej:

 

Foto: www.twitter.com/TomasKubacki/

 

[…] W ostatnich dniach w sieci rozchodzi się tweet, który wywołuje ogólne rozbawienie. Ktoś zrobił zdjęcie szkolnemu ogłoszeniu, w którym dzieci zapraszane są na bal. Uczniowie mają przebrać się za świętych, np. za Jana Pawła II, Matkę Boską, aniołów albo świętego Franciszka. Jeśli ktoś nie będzie miał pomysłu, pomoże pani katechetka. W ogłoszeniu jest też jedna szczególna uwaga.

 

„Nie przebieramy się za Batmana, Spidermana, czy złego ducha. Nie przynosimy różdżek czy rogów diabelskich” – napisała dyrekcja szkoły podstawowej. Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, w jakim celu bal jest organizowany, to rozwiano je konkretnym stwierdzeniem: „promocja świętości, do której każdy z nas zmierza”. No i dobrej zabawy, oczywiście. […]

 

Mnóstwo szkół w całej Polsce organizuje dziś takie wydarzenia. Opisują potem w sieci, jak dzieci świetnie bawią się przy muzyce Arki Noego czy Rycerzy światła. „Zakaz wstępu dla wiedźm, trupów i innych straszydeł!” – pod takim hasłem zorganizowała Bal Wszystkich Świętych nawet polska parafia w brytyjskim Rochdale.

 

 

Cały artykuł, z ilustracjami i filmikami wideo     –     TUTAJ

 

Źródło: www.natemat.pl

 

 

Na ten sam temat napisano:

 

„Dziennik Łódzki”  –  W Halloween święci i aniołowie przeganiają diabły i upiory

 

„Gazeta Wyborcza – Katowice”  –  Bal świętych zamiast Halloween. Tak się odwraca uwagę dzieci od zachodnich tradycji

 

Portal „ONET-DZIECKO”   –   Bal wszystkich świętych w szkole zamiast Halloween. Ideą ma być „promocja świętościZostaw odpowiedź