Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

Uczniowie trzech szkół spotkali się* z Krzysztofem Jarzębskim. Poznali niezwykłego człowieka, od którego dowiedzieli się, że w życiu można pokonać każdą przeszkodę. Do spotkania doszło z inicjatywy wicekurator oświaty Elżbiety Ratyńskiej.

 

Pan Krzysztof jest niepełnosprawnym sportowcem. Porusza się na wózku albo… na rękach. W piątek, w obecności uczniów, właśnie na rękach pokonał 108 pięter – kilkakrotnie wchodząc po schodach na Błękitny Wieżowiec w centrum Łodzi.[…]

 

Ta niezwykła lekcja, nazwana przez panią wicekurator „Motylami Marzeń”, rozpoczęła się już wcześniej. Uczniowie SP nr 46 w Łodzi, SP nr 204 w Andrzejowie** i SP nr 3 w Pabianicach w swoich szkołach poznali historię i dotychczasowe osiągnięcia Krzysztofa Jarzębskiego, przygotowali transparenty i papierowe motyle symbolizujące marzenia. W piątek podarowali panu Krzysztofowi wypracowania, w których napisali, jak ważne jest znalezienie w sobie siły do pokonywania trudności. I jak ważne są szacunek dla drugiego człowieka i chęć niesienia mu pomocy. Przecież my również w każdej chwili możemy stać się osobami niepełnosprawnymi i potrzebować pomocy innych – swoich rodziców, kolegów, także wolontariuszy.

 

Najgorsze jest to, że dużo ludzi się poddaje. Podziwiam tych, którzy chcą walczyć i mam nadzieję, że tacy zawsze będą” – podkreśliła w swoim wypracowaniu Amelka z SP nr 204 w Andrzejowie.
Martynka z SP nr 3 w Pabianicach zapytana, czego nauczyło ją spotkanie z panem Krzysztofem, odpowiedziała: „Nigdy nie wolno się poddawać i mimo przeszkód należy dążyć do tego, o czym marzymy”.
Uczestnicy spotkania mogli również lepiej zrozumieć, czego oczekują od ludzi zdrowych osoby niepełnosprawne. Oprócz pomocy w zwykłych, codziennych sytuacjach – równie ważne jest poczucie akceptacji. […]

 

 

Cały komunikat  ze strony ŁKO  –  „Motyle Marzeń” – niezwykła lekcja wychowawcza”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.pl

 

 

*Autor tej informacji nie podał, że spotkanie to odbyło się (najprawdopodobniej) 29 września,nie podał także gdzie owo spotkanie miało miejsce. Zamieszczamy poniżej jeszcze jedno zdjęcie z tej imprezy – po widocznych za oknem charakterystycznych budynkach łódzkiego śródmieścia może ktoś z Czytelników zidentyfikuje w jakim obiekcie rzecz się odbyła. 

 

**Autor tej notatki podał błędną nazwę tej szkoły. SP nr  204 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego mieści się w Łodzi przy ul. T. Gajcego 7/11, na terenie dawnej wsi Andrzejów, przyłączonej do miasta Łodzi 1 stycznia 1988 roku i będącej od wielu lat osiedlem, wchodzącym w skład dzielnicy Widzew.

 

 

Foto: www.kuratorium.lodz.plZostaw odpowiedź