Screen ze strony: tvn24.pl/najnowsze/2

 

Minister Przemysław Czarnek po spotkaniu z Prezydentem

 

 

Późnym wieczorem na oficjalnych stronach Prezydenta RP, a także MEiN zamieszczono informacje o dzisiejszym spotkaniu ministra Czarnka z Prezydentem Dudą:

 

Oto informacja ze strony PREZYDENT.PL :

 

Prezydent z Małżonką spotkali się z Przemysławem Czarnkiem

 

W związku z trwającą dyskusją nad projektem zmian w ustawie – Prawo oświatowe, Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką spotkali się z Ministrem Edukacji i Nauki Przemysławem Czarnkiem.

 

W rozmowie wzięli udział również przewodnicząca sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży Mirosława Stachowiak–Różecka, zasiadająca w tej komisji pani poseł Teresa Wargocka i wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski. Kancelarię Prezydenta reprezentowali również szef prezydenckiego gabinetu Paweł Szrot i Doradca Prezydenta RP prof. Andrzej Waśko.

 

W ubiegłym tygodniu Agata Kornhauser–Duda spotkała się w tej sprawie z posłankami na Sejm RP, członkiniami Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

 

Procedowanie nowelizacji ustawy – Prawo oświatowe nie jest przewidziane na najbliższym posiedzeniu Senatu.

 

 

Źródło: www.prezydent.pl

 

 

x          x          x

 

 

A oto najważniejsze fragmenty informacji zamieszczonej na stronie MEiN:

 

Spotkanie Ministra Edukacji i Nauki z Prezydentem RP w sprawie zmian w prawie oświatowym

 

Dziś, 31 stycznia br. w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka z Prezydentem RP Andrzejem Dudą na temat zmian w prawie oświatowym. W rozmowie uczestniczyli również Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda i wiceminister Dariusz Piontkowski..

 

To było dobre i długie spotkanie, za które bardzo Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie dziękuję, przebiegało w szczerej atmosferze i było bardzo merytoryczne – powiedział minister po spotkaniu w Kancelarii Prezydenta. – To Pan Prezydent będzie podejmował ostatecznie decyzję w ramach swoich konstytucyjnych uprawnień. My byliśmy od tego żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości i mam nadzieję, że to się udało – dodał.

 

Minister Przemysław Czarnek podkreślił jakie jest główne założenie zmian w prawie oświatowym. – Cóż jest dziwnego w tym, że chcemy żeby wszyscy poznali to czego organizacje pozarządowe chcą uczyć nasze dzieci. O tym też długo rozmawialiśmy, bo istotnie chodzi o transparentność. Dziś brakuje tej transparentności – podkreślił minister. – Rodzice bardzo często dowiadują się czego organizacje pozarządowe uczą ich dzieci dopiero post factum. A ja chcę i tego chce Pan Prezydent, transparentności, żeby wszyscy wiedzieli czego nasze dzieci będą uczone w szkołach także przez organizacje pozarządowe, które zapraszamy – zaznaczył. […]

 

Podczas spotkania omówiono główne założenia zmian w prawie oświatowym. W ramach nowelizacji ustawy – Prawo oświatowe zmienione będą m.in. zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych na terenie szkół i placówek oświatowych. W projekcie ustawy pojawił się również przepis wzmacniający rolę rodzica w szkole, zgodnie z którym rodzice będą w pełni decydowali o udziale dziecka w zajęciach dodatkowych. Ponadto kurator oświaty zyska nowe uprawnienia, co pozwoli na skuteczny nadzór pedagogiczny. […]

 

 

 

Źródło: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/

 

.Zostaw odpowiedź