Foto: www.eska.pl/lodz/

 

Szkoła Podstawowa nr 70 im. S. Wyspiańskiego przy ul. Rewolucji 1905 r. czeka na uczniów.

 

 

Dziś redaktor Maciej Kalach podzielił się z czytelnikami „Dziennika Łódzkiego” pozyskaną przez siebie, jeszcze „ciepłą” informacją, że władze Łodzi ogłosiły swoje najnowsze stanowisko w sprawie „odmrażania” miejskich podstawówek. Oto najważniejszy fragment tego tekstu:

 

[…] Urząd Miasta Łodzi przedstawił najnowsze stanowisko w sprawie podstawówek w czwartkowe przedpołudnie. Piotr Bors, dyrektor departamentu pracy, edukacji i kulturyw UMŁ * zadeklarował, że od poniedziałku, 1 czerwca, w łódzkich podstawówkach prowadzone będą zajęcia opiekuńcze dla klas I-III.

 

Dotychczas, rodziców 1300 łódzkich uczniów dotychczas zgłosiło swoje dzieci na takie zajęcia.

 

 

Cały artykuł „Termin otwarcia szkół podstawowych w Łodzi. Na początek zajęcia opiekuńcze dla klas I-III. Oświadczenie magistratu” – TUTAJ

 

 

Źródło:www.dzienniklodzki.pl

 

 

*A nas zastanowił „przekaziciel” tej informacji: Piotr Bors – dyrektor departamentu pracy, edukacji i kultury. Dotychczas tematyka oświaty była zmonopolizowana przez panią wiceprezydent Małgorzatę Moskwa-Wodnicką. Czyżby niższa w urzędniczej hierarchii pozycja informatora miała tu jakieś znaczenie?…

 

Dziwny jest także fakt, że tę tak dla wielu łódzkich rodzin ważną informację nie przekazano na oficjalnej stronie UMŁ. W chwili zamieszczania tego materiału (godz.14:30) pod zakładką „Aktualności” jest 6 informacji, ale żadna nie dotyczy szkół:

 

 Zostaw odpowiedź