Foto:Maciej Kałach[www.dzienniklodzki.pl]

 

                                          Wydawanie bezpłatnego posiłku w SP nr 138 w Łodzi

 

Wczoraj „Dziennik Łódzki” zamieścił artykuł redaktora Macieja Kałacha o bardzo długim, ale wiele mówiącym tytule: „Po sylwestrze decyzja, czy w łódzkich szkołach będą darmowe obiady. ‚Twarz’ tego pomysłu pracuje już jako specjalista w magistracie”. Oto fragmenty tego tekstu:

 

20 grudnia uczniowie dwóch łódzkich miejskich podstawówek zjedzą ostatnie posiłki w pilotażu programu bezpłatnych obiadów. Czy będzie on potem rozszerzony na wszystkie szkoły tego typu? Decyzja ma zapaść po sylwestrze. Tymczasem inicjatorka pomysłu darmowego dożywiania dzieci, który zgłosiła jako działaczka społeczna, zaczęła pracować w Urzędzie Miasta Łodzi.[…]

 

 

Testy zupy koperkowej i makaronu z gulaszem

 

Gdy w październiku zajrzeliśmy do drugiej z tych placówek, jej dyrektor nie należał do entuzjastów darmowych obiadów. Narzekał, że część posiłków się marnuje, ponieważ dzieci grymaszą, a innym zdarza się np. kończyć lekcje przed obiadem, na który już nie czekają.

 

Wczoraj Piotr Bara, dyrektor SP nr 138, oznajmił, iż zdania nie zmienia i wciąż jest przekonany do systemu sprzed pilotażu: z opieką społeczną płacącą za obiady dla dzieci z najbiedniejszych rodzin. A rodzice pozostałych chętnych mogą, według Piotra Bary, pozwolić sobie wydanie 4,50 zł za jeden posiłek, zwłaszcza przy obowiązywaniu 500 plus. […]

 

W czwartek (5 grudnia) usłyszeliśmy od nowej pełnomocniczki prezydent Łodzi, że decyzja na temat przyszłości darmowych obiadów nie jest obecnie w kompetencjach jej nowego stanowiska, natomiast sprawa pozostaje, oczywiście, w zasięgu jej zainteresowań.

 

Przy Urzędzie Miasta Łodzi działa specjalny komitet do oceny rezultatów pilotażu, złożony m.in. z przedstawicieli Wydziału Edukacji.

 

Monika Pawlak, reprezentująca urzędników odpowiedzialnych za łódzką edukację, zapowiedziała końcowe analizy pilotażu oraz decyzję na początek 2020 r.

 

 

Cały artykuł „Po sylwestrze decyzja, czy w łódzkich szkołach będą darmowe obiady…”   –   TUTAJ

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 Zostaw odpowiedź