Foto: www.twitter.com/MON_GOV_PL

 

Przemawia Minister Obrony Narodowej  Antoni Macierewicz

 

W piątek, 24 listopada, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się z dyrektorami oraz nauczycielami szkół ponadgimnazjalnych, w których prowadzone są certyfikowane wojskowe klasy mundurowe. Obecnie w ramach pilotażu działa 57 takich klas.

 

Informację o tym spotkaniu zamieściły niektóre media, my przytaczamy obszerne fragmenty komunikatu, zamieszczonego na oficjalnej stronie MEN:

 

– Dziękuję za podjęcie wysiłku, trudu, za zaangażowanie się w program klas mundurowych. Ten program przez ubiegłe lata to wy stworzyliście i to wy,  jako pierwsi wyciągnęliście ręce do młodzieży, która szukała zaangażowania wojskowego i patriotycznego. Ministerstwo Obrony Narodowej  jedynie do was dołączyłomówił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz na spotkaniu z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych,  które  prowadzą certyfikowane wojskowe klasy mundurowe. […]

 

To jest wielkie zobowiązanie. W jakimś sensie współtworzycie polskie wojsko na nowo. Wy kształtujecie przyszłe wojsko poprzez wychowanie młodzieży – mówił szef MON. Minister Macierewicz mówiąc o zaletach programu, w którym uczestniczy obecnie 57 szkół wskazał, że absolwenci tych klas będą mieli ułatwioną drogę przy wstępowaniu do WOT i do służby zawodowej.

 

Obecny podczas spotkania wiceminister Michał Dworczyk  zaznaczył, że pilotażowy program prowadzony przez MON i szkoły  ma szalenie istotne zadanie w przyszłości.To nie są tylko możliwości szkolenia, ale tym podstawowym zadaniem jest wspólne opracowanie programu docelowego, który obejmie cała Polskę. Stworzenie program, dzięki któremu w całej Polsce, w każdym powiecie będzie jedna szkoła średnia, która będzie prowadziła certyfikowaną klasę mundurową .(…) Chcemy, żeby na trwałe, ustawowo, poprzez rozporządzenia, szkoły które prowadzą klasy mundurowe certyfikowane zostały zapisane w systemie edukacji.

 

 

O pilotażowym programie MON dla klas mundurowych   –   TUTAJ

 

 

Cały komunikat MON o spotkaniu    –    TUTAJ

 

 

Źródło: www.mon.gov.pl

 

 

Wystąpienie min. Antoniego Macierewicza (plik na YoyTube)   –   TUTAJZostaw odpowiedź