Jak poinformowały media – rządowy projekt zmian w prawie oświatowym, popularnie określany jako „Lex Czarnek”, nie był dzisiaj procedowany, gdyż opozycja wygrała wniosek formalny o zawieszenie jej obrad.

 

My zacytujemy jedynie fragmenty informacji zamieszczonej przez „Portal Samorządowy” – podkreślenia i pogrubienia czcionek – redakcja OE:

 

 

[…] Zaledwie kilka minut trwało posiedzenie połączonych komisji sejmowych edukacji, nauki i młodzieży oraz obrony narodowej, na którym miało się odbyć pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1812).

 

Według planu dzisiaj miały się odbyć dwa posiedzenia tych komisji w tej sprawie, a przyjęty przez posłów projekt miał trafić w trybie ekspresowym na posiedzenie Sejmu, by ten mógł go uchwalić jeszcze teraz, przed Świętami Bożego Narodzenia. Nie udało się – opozycja wygrała głosowanie w sprawie zgłoszonego na samym początku obrad komisji wniosku posła Czesława Mroczka (KO) o zawieszenie posiedzenia komisji do czasu posiedzenia prezydium zgodnie z regulaminem Sejmu dosłownie jednym głosem – 31 „za” wobec 29 „przeciw”. […]

 

Parlament spokojnie może jeszcze uchwalić […] nowe prawo. W obecnej sytuacji zmieniło się tylko tyle, że projekt nie zostanie zatwierdzony przez Sejm przed świętami, czego zapewne chciałby minister Przemysław Czarnek. Pierwsze czytanie odbędzie się dopiero 4 stycznia.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że opozycja parlamentarna może się chwalić sukcesem i liczyć, że osiągnie więcej. Trudno jednak powiedzieć, czy za dwa tygodnie, kiedy przyjdzie do głosowania nad kolejnymi artykułami zmienianego prawa znów jej się to uda. […]

 

 

Cały tekst „Co dalej z nowelizacją Prawa oświatowego?” – TUTAJ

 

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 

 Zostaw odpowiedź