Foto: www.youtube.com/ [screen z relacji filmowej]

 

Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w siedzibie PiS – w chwili informowania o tym kto będzie ministrem edukacji

 

 

Skład rządu, który zostanie przedstawiony przez premiera Mateusza Morawieckiego został zaakceptowany po dyskusji przez Komitet Polityczny PiS poinformował dziś wieczorem, w siedzibie PiS jej prezes Jarosław Kaczyński. Jak podkreślił prezes PiS, nowy rząd jest kontynuacją „dobrej zmiany”.

 

Po wystąpieniu prezesa PiS głos zabrał jeszcze premier i kandydat na premiera nowego rządu Mateusz Morawiecki, który przedstawił strukturę nowego rządu i kandydatów na ministrów poszczególnych resortów. [Relacja filmowa z obu wystąpień na You Tube – TUTAJ]

 

Kandydat na ministra edukacji – Dariusz Piontkowski – został wymieniony jako czternasty, po kandydatach na ministrów takich resortów, jak: ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej (pozycja 10.) czy ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej (pozycja 12.).

 

Foto: www.gov.pl/web/edukacja

 

Minister Dariusz Piontkowski, w dobrym nastroju, śpiewał dziś przed południem Hymn Polski – wspólnie z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach – oczywiście – w województwie podlaskim.

 

Teraz czekamy (ale bez większych emocji) na informację o wiceministrach….Zostaw odpowiedź