Gala finałowa konkursu organizowanego przez „Głos Nauczycielski” i Ministerstwo Edukacji Narodowej odbyła się 14 października na Zamku Królewskim w Warszawie. Wzięli w niej udział nauczyciele z całej Polski oraz minister edukacji Krystyna Szumilas, prezes ZNP Sławomir Broniarz, wiceprezesi ZG ZNP Jarosław Czarnowski i Grzegorz Gruchlik, prezes śląskiego ZNP Jadwiga Aleksandra Rezler, a także prezesi oddziałów ZNP.

 

Zwycięzca konkursu Marcin Zaród uczy od 18 lat. Pracuje w V LO im. Janusza Korczaka w Tarnowie. Nauczyciel Roku 2013 jest jednym z najlepszych w Polsce specjalistów od wykorzystania nowoczesnych technologii podczas lekcji. W 2012 r. założył szkolną telewizję internetową TV.L.O z własnym kanałem na YouTube. Rok wcześniej powstała tzw. MultiBiblioteka, czyli autorski projekt udostępniania materiałów multimedialnych do nauki m.in. języka angielskiego, informatyki, matematyki i wiedzy o kulturze. Pan Marcin m.in. nagrywa dla swoich uczniów filmy poświęcone zagadnieniom maturalnym, które potem udostępnia w internecie w ramach zajęć prowadzonych metodą tzw. odwróconej klasy. Na potrzeby tej metody stworzył zresztą własny kanał na YouTube. […]

 

Jury konkursu, na czele którego stoi przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk prof. Stefan Kwiatkowski, przyznało także dwa wyróżnienia. Otrzymali je:Sylwia Głowacka-Wojtachnia, nauczycielka plastyki, muzyki i edukacji artystycznej oraz nauczycielka świetlicy w Zespole Szkół nr 10 w Szczecinie i Jakub Niewiński, polonista i wychowawca w Gimnazjum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Murowanej Goślinie.

 

Związek Nauczycielstwa Polskiego – Patron honorowy konkursu – ufundował nagrodę pieniężną dla Nauczyciela Roku 2013.

 

 

Więcej o pracy „Nauczyciela Roku 2013”  TUTAJ

 

 

Źródło: www.znp.edu.plKomentarze niedostępne