15555098_1534631726565528_911556066_n

Foto: Elżbieta Sardecka-Sokół

 

Paneliści. Siedzą (od lewej): Jolanta Trawczyńska-Markiewicz, Włodzisław Kuzitowicz, Jarosław Płuciennik, Andrzej Kompa.

 

 

Dziś wieczorem, w klubie 6. Dzielnica, odbyła się debata „Quo vadis, oświato?” Oto fragmenty (ilustrowanej zdjęciami) relacji, jaką o tym wydarzeniu zamieszczono na internetowej stronie łódzkiej „Gazety Wyborczej”:

 

 

Nowa szkoła indoktrynacji

W czasie spotkania zebrani zgodnie stwierdzali, że nie wierzą w możliwość zatrzymania zmian proponowanych przez minister Zalewską. – Chodzi o to, by na gruzach gimnazjów zbudować nową szkołę indoktrynacji. Co dalej? Manifestujmy, żeby rządzącym nie było za dobrze, ale uparta walka nic nie da. Proponuję, by wrócić do tradycji Polaków z czasów po powstaniu styczniowym – praca u podstaw. Wielka robota, jaka nas czeka, to jest wzmacnianie nauczycieli, którym przyjdzie pracować w nowych warunkach – mówił Wodzisław Kuzitowicz.[…]

 

Trzeba przyjąć to wszystko, co szykuje nam ministerstwo, ale przede wszystkim musimy bronić dzieci, bo one są najważniejsze. Polska edukacja potrzebuje zmian, a nie odpowiedzi na resentymentach do PRL-u. Musimy chronić dziecko, a nie mieszać je do polityki – mówił Jarosław Krajewski, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Łodzi.

 

 

Cały komunikat Agaty Kupracz  (i galeria jej zdjęć) pt. Reforma oświaty: „Robią szkołę indoktrynacji”   –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.lodz.wyborcza.pl

 

 Zostaw odpowiedź