Przewidywany termin szczepienia nauczycieli

 

 

Gazeta Prawna” zamieściła dziś materiał, z którego można dowiedzieć się o nieustającym „sukcesie” ministra od edukacji: „Czarnek: Testy przesiewowe nauczycieli przebiegają sprawnie”. Oto jego dwa fragmenty:

 

[…] „Na dziś mamy informację, że (badanie przesiewowe – PAP) przebiega bez zakłóceń. Jakieś drobne niedociągnięcia są na bieżąco korygowane. Nauczyciele rzeczywiście w zdecydowanej większości poddają się temu badaniu, bo są ludźmi odpowiedzialnymi i chcą przebadać się na obecność koronawirusa. Jeśli wykryją go u siebie, to nie wrócą w poniedziałek do szkoły, żeby nie narażać swoich kolegów i przede wszystkim uczniów na niebezpieczeństwo” – wyjaśnił. „To przebiega bardzo sprawnie” – dodał.

 

W dalszej części artykułu redakcja informuje:

 

Szczepienie nauczycieli, których zakwalifikowano w Narodowym Programie Szczepień do grupy pierwszej – według zapowiedzi rzecznika rządu Piotra Müllera powinno rozpocząć się około kwietnia. Do tej grupy, oprócz nauczycieli, zaliczono seniorów powyżej 60 lat, pensjonariuszy Domów Opieki Społecznej, Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, jak również służby mundurowe.[…]

 

Cały artykuł: „Czarnek: Testy przesiewowe nauczycieli przebiegają sprawnie”TUTAJ

 

 

Źródło: www.serwisy.gazetaprawna.pl

 Zostaw odpowiedź