Foto: www.vox.uml.lodz.pl

 

Wczoraj odbyło się 49 posiedzenie Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Łodzi, której głównym punktem porządku było zapoznanie ze wstępnym raportem z konsultacji nt. wariantów dostosowania sieci łódzkich szkół do nowego systemu szkolnego. Niestety, ani na stronie  UMŁ  ani żadnego łódzkiego medium, nie zamieszczona na ten temat żadnej informacji. Dopiero dzisiaj pojawiły się , ale także dość enigmatyczne, informacje o tym, że zakończyły się konsultacje w sprawie reformy edukacji w Łodzi.

 

Oto fragment artykułu „Reforma edukacji. Co o zmianach w oświacie sądzą łodzianie?” zamieszczonego w łódzkim dodatku „Gazety Wyborczej”:

 

Pracownicy magistratu przez tydzień spotykali się z mieszkańcami każdej z pięciu dzielnic i wysłuchiwali ich opinii na temat zaproponowanych dwóch wariantów sieci szkół. Pierwszy z nich przewiduje wygaszenie 36 z 42 miejskich gimnazjów. Sześć pozostałych stałoby się częścią szkół, przy których istnieją teraz (w zespołach). Wariant drugi dotyczy wygaszenia 9 gimnazjów, pozostałe zostałyby włączone w różnych konfiguracjach do innych szkół. W pięciu spotkaniach udział wzięło około tysiąca osób: dyrektorów, nauczycieli, uczniów, rodziców i osób niezwiązanych bezpośrednio z edukacją.

 

Dalej dowiadujemy się, że niezależnie od tych spotkań urząd miasta uruchomił internetową sondę na stornie Vox Populi, gdzie łodzianie do 20 stycznia mogli oceniać propozycje magistratu. Swój głos  za wariantem A (czyli wygaszeniem 36 gimnazjów) oddało 66,3 %  głosujących, zaś  26,8% było przeciwnych tej propozycji. Tylko  7% nie miało zdania.

 

Autorka artykułu Agata Kupracz poinformowała także, iż swoją opinię na temat nowej sieci szkół w Łodzi można było wyrazić także na forum samorządowym. Odnotowano tam  791 wpisów. Potwierdzono także już wcześniej kursującą informację, że Wydział edukacji UMŁ pracuje teraz nad trzecim wariantem sieci szkół. Ostateczna propozycja zostanie przedstawiona Radzie Miejskiej, która na zaplanowanej na 15 lutego  nadzwyczajnej sesja Rady Miejskiej przyjmie ostateczne stanowisko w tej sprawie.

 

 

Cały artykuł „Reforma edukacji. Co o zmianach w oświacie sądzą łodzianie?”   –   TUTAJ

 

 

Źródło: www.lodz.wyborcza.pl/lodz

 

 

Zobacz także informację w TV TOYA  –   „Koniec oświatowych konsultacji”Zostaw odpowiedź