Dzisiejszej nocy do redakcji „Obserwatorium Edukacji” dotarł apel, którego treść przekazujemy naszym Czytelnikom:

 

 

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

 

Termin rozpoczęcia strajku zbliża się wielkimi krokami. Mimo to nie widać ze strony rządu żadnej woli porozumienia. Negocjacje z przedstawicielami nauczycieli są odwlekane w czasie. Moim zdaniem jest to działanie celowe – chcą, by nasze środowisko powoli się wykruszało, co niestety widać w niektórych placówkach, ale również na forach internetowych.

 

Coraz więcej osób ma wątpliwości odnośnie celowości, a przede wszystkim skuteczności strajku. I o to chodzi stronie rządzącej! Odwlekanie porozumienia w czasie ma spowodować, że część z nas zrezygnuje ze strajku. Wtedy do społeczeństwa pójdzie przekaz:

 

Zobaczcie, mówili, że jest ich dużo, cała Polska, a ostatecznie strajkuje tylko garstka. Nie ma paraliżu szkół. Wszystko odbywa się normalnie. Egzaminy nie są zagrożone. NIE MA PROBLEMU

 

Dlatego to my musimy pokazać, że prawda jest inna.

 

8 kwietnia musimy pokazać, że negocjacje trwają, ale my robimy swoje!

 

Moim zdaniem tak naprawdę skuteczność strajku i negocjacji zależy od nas, od działań oddolnych zwłaszcza w pierwszych dniach. 8 kwietnia pokazujemy społeczeństwu i stronie rządzącej, że nie mówiliśmy o strajku, żeby pogrozić paluszkiem. Pokazujemy, że nie żartowaliśmy i że jesteśmy gotowi walczyć o siebie. To jednocześnie sygnał dla rządu, że egzaminy, które mają się odbyć dwa dni później, mogą nie dojść do skutku!

 

Te pierwsze trzy dni strajku mają być tak uciążliwe, żeby dyrektorzy, którzy nas nie doceniają, odczuli nasz brak; żeby rodzice, którzy nas obrażają, odczuli, jak to jest być cały dzień z ich nieposłusznym dzieckiem; żeby rząd, który śmieje się z nas i szczuje nas przeciwko sobie, zobaczył, że w ważnych momentach potrafimy iść jednym frontem! Pozostali dyrektorzy i rodzice są po naszej stronie i będą nas wspierać!

 

Proszę, nie możemy się poddać w ostatniej chwili. Jeśli teraz się wycofamy, to nie mamy szans na wywalczenie złamanego grosza!

 

Prześlij tę wiadomość do znajomych nauczycieli, niech oni przekazują to dalej. Motywujmy siebie nawzajem i nie traćmy nadziei!

 

STRAJKUJMY!Zostaw odpowiedź