Screen relacji filmowej TVN2r

 

W poniedziałek 9 listopada odbył się protest w sprawie odwołania Przemysława Czarnka ze stanowiska ministra edukacji i nauki. Przed budynkiem resortu na ul. Szucha w Warszawie zebrało się kilkaset osób. O zdymisjonowanie Czarnka w listach do premiera i prezydenta apelowali także naukowcy, m.in. poloniści z Uniwersytetu Jagiellońskiego i badacze związani z Komitetem Nauk o Kulturze PAN.”

     [GAZETA.PL WIADOMOŚCI]

 

 

Więcej – „Czarnek o protestach i apelach o jego odwołanie: Pozostaję do dyspozycji premiera” TUTAJ

 

 

Na tym tle sugerujemy lekturę – najpierw fragmentów zamieszczonych poniżej, a potem całości – artykułu Adama Leszczyńskiego z portalu OKO.press „Cudowne rozmnożenie. Ministerstwo wielokrotnie powiększyło dorobek naukowy ministra Czarnka”:

 

[…] Czujne oczy jednego z naukowców — który zawiadomił o sprawie OKO.press — wychwyciły jednak cudowne rozmnożenie dorobku naukowego dr. hab. Przemysława Czarnka. Co napisało o nim ministerstwo? Zacytujmy.

 

Jest autorem kilkudziesięciu monografii i artykułów naukowych*. Specjalizuje się w prawie konstytucyjnym. Jest profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego”.

 

Teraz sprawdźmy.

 

Dorobek naukowy Czarnka: monografia i parę artykułów

 

Spis publikacji profesora-ministra można znaleźć na jego stronie w KUL. Prof. Czarnek publikował do 2014 roku. W 2015 roku uzyskał habilitację. Potem zajmował się innymi sprawami – m.in. był wojewodą lubelskim. Po 2014 roku są jeszcze dwie publikacje z 2018 roku. Ostatnia publikacja Czarnka, którą znaleźliśmy, ukazała się w „Przeglądzie Sejmowym” w 2020 roku i nosi tytuł „Glosa do uchwały składu połączonych Izb: Cywilnej, Karnej oraz Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego z 23 stycznia 2020 r., sygn. akt BSA I-4110-1/20”.

 

W sumie w oficjalnym spisie publikacji naukowych ministra znajduje się:

>1 (słownie jedna) monografia naukowa – rozprawa habilitacyjna;

>7 (słownie siedem) artykułów naukowych recenzowanych (zajmiemy się nimi za chwilę);

>3 (słownie trzy) artykuły w recenzowanych wydawnictwach zbiorowych.

 

[…] Ponadto profesor-minister wymienia w dorobku np. hasła w leksykonach, „przyjęcie gościa z zagranicznego ośrodka naukowego”. Był nim profesor Uniwersytetu w Bari we Włoszech. […]

 

 

W dalszej części artykułu autor informuje:

 

-Gdzie publikował dotąd poseł-profesor-wojewoda-minister,

 

-Że Czarnek nie istnieje w międzynarodowej bazie SCOPUS, zbierającej cytowania w części międzynarodowych czasopism naukowych.,

 

-Że jego jedyna monografia habilitacyjna „Wolność gospodarcza” była cytowana aż trzy razy – TUTAJ

 

-Że Promotor-recenzent postępowania habilitacyjnego był jego kolegą,

 

 

 

Cały artykuł  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.oko.press

 Jedna odpowiedź to “Mizogin i homofob, ale i „pseudonaukowiec” został ministrem od edukacji i nauki”

  1. Grzegorz napisał:    Jak to mówił Czerepach : ” geniusz, geniusz „

Zostaw odpowiedź