Foto: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/

 

 

Wracamy do nauki stacjonarnej – konferencja ministra Przemysława Czarnka i Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego

 

Dziś, 9 lutego br., w ministerstwie zdrowia odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. W czasie spotkania zostały przedstawione zasady funkcjonowania szkół oraz decyzje dotyczące zmian w zakresie obostrzeń epidemicznych.

 

Ogłaszamy 21 lutego jako definitywny koniec nauki zdalnej. Jestem przekonany, że do końca roku szkolnego będziemy mogli utrzymać tryb nauki stacjonarnej, aby dzieci mogły spokojnie się uczyćpodkreślił Minister Edukacji i Nauki podczas konferencji. – Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej o tydzień w klasach 5-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Nauka zdalna będzie trwała krócej, niż zapowiadaliśmy. Dla województw takich jak mazowieckie w klasach 5-8 szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych nauka zdalna trwać będzie tylko trochę ponad tydzień – dodał szef MEiN.

 

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przedstawił natomiast decyzje dotyczące kwestii sanitarnych oraz medycznych m.in. skrócenie okresu kwarantanny, brak konieczności odbycia kwarantanny spowodowanej kontaktem z osobą zarażoną czy zwiększania liczby łóżek w szpitalach dla pacjentów z innymi chorobami niż COVID-19. Jak podkreślił optymistyczne wskaźniki dotyczące liczby zachorowań oraz liczby hospitalizacji stworzyły możliwości do podjęcia decyzji w zakresie  łagodzenia obostrzeń w czasie pandemii. 

 

Na zakończenie konferencji minister Przemysław Czarnek podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz ministrowi zdrowia za podjęcie decyzji o zmianach w zakresie kwarantanny i izolacji.Będą one miały ogromne znaczenie dla szkół w systemie nauki stacjonarnej. To mniej komplikacji w organizacji nauki w szkołach – podkreślił Minister Edukacji i Nauki.

 

 

 

Źródło: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/

 

 Zostaw odpowiedź