Ze strony Radia RMF FM dowiedzieliśmy się dzisiaj (7 grudnia), że podczas dzisiejszej audycji z cyklu „Poranna Rozmowa” minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiedział się w sprawie terminu powrotu uczniów do szkół. Oto fragmenty tego materiału:

Foto: www.i.iplsc.com

 

Luzowanie obostrzeń epidemicznych było jednym z tematów „Porannej rozmowy” w RMF FM, której gościem był minister Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia stwierdził, że:

 

[…] Jeżeli chodzi o to, co się będzie działo po feriach, kiedy będziemy podejmowali decyzję o powrocie do szkół, to oczywiście analizujemy bardzo różne scenariusze, ale generalnie zakładamy, że raczej będziemy dzieci do szkoły puszczali. Zaczynając od klas I-III oczywiście.

 

Tutaj jeszcze który z wariantów czy to będzie szerzej, czy węziej – w sensie np. częściowo jednak nauka rotacyjna, hybrydowa dla tych klas I-III, to jeszcze rozmawiamy z ministrem Czarnkiem – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

o najbardziej optymistyczny scenariusz szef resortu zdrowia wskazał, że powrót najmłodszych uczniów do szkół byłby możliwy 18 stycznia. To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz, muszę się zastrzegać, bo jeszcze jednak jest trochę czasu do tego momentu. Niedzielski podkreślił, że jeśli nic złego się nie stanie to szanse na powrót dzieci do szkół w styczniu wynoszą 90 proc. […]

 

 

Cała informacja „Niedzielski: Dzieci z klas I-III na 90 proc. wrócą do szkół w styczniu”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.rmf24.pl

 

 Zostaw odpowiedź