Foto:www.facebook.com/Ministerstwo.Edukacji.Narodowej/

 

Anna Zalewska podczas dzisiejszej konferencji prasowej

 

 

Dziś, w ósmym dniu strajku nauczycieli, MEN poinformowało, że 377 tys. uczniów w prawie 13 tys. szkół podstawowych przystąpiło do pierwszego, z przewidzianych trzech. egzaminu ósmoklasisty. Był to egzamin z języka polskiego.

 

Oto fragmenty z informacji Anna Zalewska: padają niepokojące deklaracje”, zamieszczonej na portalu ONET.PL :

 

[…] – W przestrzeni medialnej z ust przedstawicieli związków zawodowych padają niepokojące deklaracje – oświadczyła minister Anna Zalewska, odnosząc się na konferencji prasowej do pytań o przebieg matur ze strajkiem nauczycieli w tle. – Myślę, że w tym tygodniu rodzice będą rozmawiać z dyrektorami szkół, jeżeli będą zaniepokojeni. Matura przebiegnie, mam nadzieję, bez zakłóceń – podkreśliła.

-Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach odbyły się zgodnie z procedurami i zgodnie z prawem, bez jakichkolwiek zakłóceń – powiedziała minister. – Chcemy po pierwsze: pogratulować uczniom pierwszego dnia. (Po drugie) podziękować dyrektorom, nauczycielom, tym nauczycielom, którzy są przy swoich uczniach, wolontariuszom, kuratorom i wojewodom – dodała.

 

Czy MEN przewiduje kary dla nauczycieli, jeśli matury się nie odbędą? – System edukacji jest zdecentralizowany w Polsce. Każdy ma swoją odpowiedzialność. MEN nie ingeruje wprost w życie szkoły. Kompetencje każdego są opisane w przepisach. Wszystko w tej chwili w rękach dyrektorów – wskazała Zalewska.[…]

 

W przestrzeni medialnej z ust przedstawicieli związków zawodowych padają niepokojące deklaracje – wskazała minister Zalewska, odnosząc się na konferencji prasowej do pytań o przebieg matur ze strajkiem nauczycieli w tle. – Myślę, że w tym tygodniu rodzice będą rozmawiać z dyrektorami szkół, jeżeli będą zaniepokojeni. Matura przebiegnie, mam nadzieję, bez zakłóceń – podkreśliła.[…]

 

 

Źródło: www.wiadomosci.onet.pl

 

 

Wypowiedź minister Anny Zalewskiej podczas dzisiejszej konferencji prasowej na fanpage MEN    TUTAJZostaw odpowiedź