Foto: screen z nagrania na You Tube [ww.youtube.com]

 

Konferencja prasowa Dariusza Piontkowskiego Ministra Edukacji Narodowej i Izabeli Kucharskiej Zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego na temat zasad bezpieczeństwa przed powrotem dzieci do szkół i placówek oświatowych – na You Tube – TUTAJ

 

 

Oto fragment relacji z tej konferencji zaczerpniętej ze strony „Gazety Prawnej”:

 

[…] Minister Piontkowski poinformował na spotkaniu z mediami, że „obecna sytuacja epidemiczna według Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego pozwala na to, aby w przytłaczającej większości naszego kraju, w przytłaczającej większości placówek edukacyjnych, w zdecydowanej większości szkół, przedszkoli, żłobków, można był przywrócić standardowe zajęcia polegające na bezpośrednim kontakcie nauczyciela z uczniami„.

 

Podkreślił, że istnieje możliwość „bezpiecznego powrotu do szkół”, który jest możliwy – jego zdaniem – „dzięki współpracy kliku ministerstw i kilku instytucji, które w tej sprawie się ze sobą kontaktują„.

 

„Przytłaczająca większość powiatów w Polsce jest w standardowej sytuacji epidemicznej, która pozwala na to, aby te wytyczne, o których mówiliśmy już w ubiegłym tygodniu spokojnie wcielać w życie i aby dyrektorzy przygotowywali się do powrotu do stacjonarnych, tradycyjnych zajęć w szkołach. Jedynie w tych kilku powiatach +żółtych+ i kilku powiatach +czerwonych+, mogą być jakieś dodatkowe procedury i obostrzenia” – przekazał Piontkowski.

 

Dodał, że MEN podejmując decyzję o powrocie do szkół kierowało się „nie tylko polskimi doświadczeniami, ale również tym, co dzieje się w różnych krajach Europy i świata”.

 

 

 

Cała relacja „Piontkowski o powrocie do szkół: W strefach czerwonej i żółtej mogą być dodatkowe obostrzenia”                                                                                                                                                               –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.serwisy.gazetaprawna.pl

 

 

X           X           X

 

 

Także dzisiaj na stronie MEN zamieszczono materiał, zatytułowany „Q&A – Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi w związku z powrotem uczniów do szkół i placówek 1 września 2020 r.”

 

 

Lista tych 37 pytań i linki do odpowiedzi na nie   –   TUTAJ

 

 

Źródło: www.gov.pl/web/edukacja

 Zostaw odpowiedź