Foto: www.facebook.com/ministerstwo.edukacji

 

 

Na „Portalu Samorządowym” zamieszczono informację o dzisiejszej wypowiedzi ministra Piontkowskiego w Radiu PLUS. Oto jego fragmenty:

 

[…] W Radiu Plus szef resortu edukacji był pytany, czy w obecnej sytuacji bierze pod uwagę scenariusz, że wszyscy uczniowie będą automatycznie promowani do następnych klas.* Jak odpowiedział, z promocją nie powinno być problemu.[…]

 

Dopytywany, czy w związku z nietypową sytuacją będzie jednak wprowadzona zasada automatycznej promocji, bo np. część uczniów może mieć problemy z samodzielną pracą, odparł: „Jeżeli nauczyciel dostarcza materiały, kontaktuje się ze swoim uczniem, to na czym polega niemożność uczenia się? W każdej metodzie nauczania, czy tradycyjnej, czy w kształceniu na odległość, to od współpracy nauczyciela z uczniami zależy, czy są efekty, czy nie” – podkreślił.

 

Dodał, że nie widzi potrzeby automatycznego promowania uczniów do następnych klas i że nauczyciele mają w tej kwestii autonomię. „W każdej szkole jest wewnątrzszkolny system oceniania, według którego nauczyciele oceniają uczniów” – wyjaśnił.

 

Na pytanie, czy możliwe jest wydłużenie roku szkolnego kosztem wakacji, szef MEN oświadczył, że na razie nie ma takich planów. „Na siłę wydłużanie roku szkolnego – moim zdaniem – nie będzie służyło wcale poszerzeniu wiedzy i umiejętności uczniów, bo uczniowie też potrzebują odpoczynku. Sama realizacja podstawy programowej nie jest akurat celem najważniejszym, któremu należy poświęcić wszystkie inne elementy. Zdrowie, bezpieczeństwo uczniów jest zdecydowanie ważniejsze” – powiedział. […]

 

 

Cały komunikat „Automatycznej promocji uczniów do następnych klas nie będzie” TUTAJ

 

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl/

 

*Podkreślenia i pogrubienia w cytowanym tekście – redakcja OE

 Zostaw odpowiedź