Oto fragmenty informacji – pozyskanych ze strony „Radia ZET” – będącej zapisem dzisiejszej (30 grudnia 2022 r.) wypowiedzi Ministra Czarnka dla  Radia Lublin:

 

Screen z relacji filmowej rozmowy[www.radio.lublin.pl]

 

Minister Przemysław Czarnek i red. Renata Chrzanowska podczas wywiadu online

 

 

Nauka zdalna. Rząd zamknie szkoły przez grypę i RSV? Czarnek zabrał głos

 

[…]

 

Przemysław Czarnek w piątek był gościem w Radiu Lublin. Szef resortu edukacji wypowiedział się na temat możliwość wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach w związku z zachorowaniami na grypę i wirusa RSV wśród dzieci. […]

 

– Nie ma żadnych planów uruchamiania nauki zdalnej odgórnie przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w związku z zachorowaniami na grypę i RSV – podkreślił Czarnek. Jak dodał, jest w tej sprawie w stałym kontakcie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

 

Szef MEiN przyznał, że nauka zdalna była „absolutną ostatecznością stosowaną w okresie pandemii koronawirusa, kiedy COVID-19 zabijał ludzi„. – Trzeba było wtedy na kilka miesięcy wysłać dzieci i nauczycieli na naukę zdalną, ale ona wyrządziła wiele szkód – dodał.

 

Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem MEiN od roku szkolnego 2022/2023 dyrektorzy konkretnych placówek mogą samodzielnie podjąć decyzję o organizacji zajęć online w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa uczniów. Nauka zdalna może zostać wprowadzona z kilku powodów:

 

    >sytuacji epidemiologicznej;

 

    >zbyt niskiej temperatury w klasach lub na zewnątrz budynku;

 

    >organizacji imprez ogólnopolskich bądź międzynarodowych;

 

    >innych, nadzwyczajnych zdarzeń, które zagrażają bezpieczeństwu lub zdrowiu uczniów

 

 

Źródło:  www.wiadomosci.radiozet.pl

 

 

Cały wywiad z ministrem Czarnkiem  –  TUTAJZostaw odpowiedź