Foto: www.men.gov.pl

 

Jak informuje portal oswiata.abc.com, na dzisiejszej konferencji prasowej minister Anna Zalewska, obok znanego nam już faktu wysłania przez nią listu do nauczycieli, z którego mają się oni dowiedzieć na jakim etapie jest wdrażanie reformy edukacji, poinformowała, że:

 

Do końca marca pokażemy, jak będziemy zmieniać Kartę Nauczyciela, a w kwietniu zaprezentujemy harmonogram podwyżek dla pracowników oświaty.”

 

W kwietniu chcemy pokazać ustawę o finansowaniu oświaty – aby subwencja odpowiadała czasom, w których żyjemy” – dodała minister.

 

Jak poinformowała, pod koniec czerwca, razem z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem oraz z uczelniami, chce zaprezentować, jak od 2018 r. będzie wyglądać doskonalenie zawodowe nauczycieli. „Nauczyciel musi doskonalić się cały czas, bo każdy rok to zupełnie inne dzieci, które wymagają konkretnych metod nauczania” – podkreśliła.

 

Więcej – z komunikatu „Karta Nauczyciela do poprawki – pierwsze pomysły już pod koniec marca”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.oswiata.abc.com.pl

 

 

 

O tej samej konferencji prasowej można przeczytać na stronie MEN, w informacji zatytułowanej „Samorządy gotowe do reformy edukacji – aktualny stan wdrażania zmian w oświacie„. Zaczyna się ona tak:

 

„Minister Anna Zalewska poinformowała dziś, że blisko 98 proc. rad powiatów oraz 95 proc. rad gmin przesłało już do zaopiniowania przez kuratorów oświaty uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkolnych do nowego ustroju szkolnego.

 

Oznacza to, że ponad 95 proc. samorządów jest już gotowych do reformy edukacji.

 

Organizujemy szkołę dzięki dobrej współpracy samorządów i kuratorów oświaty. Dziękuję im za to. Cały czas jesteśmy blisko każdego samorządu i każdej szkoły – powiedziała szefowa MEN.”

 

 

A później jest jeszcze o tym jak od 2018 r. będzie wyglądać doskonalenie zawodowe nauczycieli, że do tej pory (do 8 marca br.) do kuratorów oświaty wpłynęło w sumie 2723 uchwał w sprawie projektów dostosowania sieci szkół, z czego 372 od powiatów (98 proc.), a 2351 ze strony gmin (95 proc.), że we wszystkich województwach przy kuratoriach oświaty działają regionalne zespoły koordynacyjne ds. reformy i że od początku stycznia br. kuratorzy oświaty kontynuowali spotkania z dyrektorami szkół, nauczycielami, rodzicami, uczniami i samorządowcami. Jak powiedziała pani minister – przez 2 miesiące, do początku marca, zorganizowano 771 spotkań w których udział wzięło ponad 30,6 tys. uczestników.

 

Ale ani słowa o pracach nad Kartą Nauczyciela.

 

 

Pełny tekst informacji  „Samorządy gotowe do reformy edukacji – aktualny stan wdrażania zmian w oświacie”   –  TUTAJ

 

Źródło: men.gov.pl

 

 

Komentarz redakcyjny:

Pierwszy tekst pochodzi z portalu  owiata.abc.com i – jak podają autorzy – oparty jest na tekście Polskiej Agencji Prasowej*. Drugi – wiadomo: ze strony ministerstwa i jest sygnowany przez Departament Informacji i Promocji  MEN. Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą przekazu obu tych tekstów jest to, że tylko z jednego z nich dowiadujemy się, że do końca marca resort pokaże, jak będzie zmieniana Karta Nauczyciela.

 

Oto jest pytanie: Czy tę wiadomość ci pierwsi zmyślili, a drudzy ukryli?

 

* Zamieszczone na stronach internetowych portalu Stooq materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie.



Zostaw odpowiedź