O sprawie tej po raz pierwszy poinformowaliśmy 9 stycznia br., kiedy to zamieściliśmy informację, zatytułowaną „Dobrze mieć „swojego kuratora” – czyli opinia ŁKO w sprawie zduńskowolskich szkół”. Dziś, co prawda tylko w jednej z prezentowanych tam spraw – zamiaru likwidacji SP nr 4 w Zduńskiej Woli – znamy ciąg dalszy procedur organ w władz oświatowych:  negatywnej decyzji ŁKO i skutków odwołania od niej do MEN. A wszystko dzięki informacji znalezionej na stronie Radia Łódź:

 

Foto: Agnieszka Olejniczak [www.zdunskawola.naszemiasto.pl]

 

Obrady Rady Miasta Zduńska Wola w dniu 4 października 2019, podczas których podjęto uchwałę w sprawie likwidacji SP nr 4 w Zduńskiej Woli. W głębi widać osoby z transparentem „UATUJMY NASZĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 4 W PARKU”

 

 

Zduńska Wola: los Szkoły Podstawowej nr 4 w rękach radnych

 

Już tylko od decyzji miejskich radnych ze Zduńskiej Woli zależy los Szkoły Podstawowej nr 4. Minister Edukacji Narodowej uchylił decyzję kuratora oświaty, który sprzeciwiał się zamiarom władz miasta wobec placówki.

 

W październiku radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie likwidacji szkoły przy Złotnickiego. Temu rozwiązaniu przeciwny był łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski, który w swojej opinii napisał, że dzieci mogą zostać przeniesione do szkół, w których już jest dwuzmianowość.

 

W postanowieniu ministra nie ma żadnych zastrzeżeń, co do przeprowadzonego przez nas postępowania, kontroli, jej wyników. Pan minister ma prawo do własnej oceny i z tego prawa korzysta.

 

W Szkole Podstawowej nr 4 uczy się czterdzieścioro dzieci. To zbyt mało, przekonuje prezydent Zduńskiej Woli, Konrad Pokora. – Koszty utrzymania budynku są absolutnie niewspółmierne do jego efektywnego wykorzystania. Jesteśmy gotowi znaleźć dla tych dzieci miejsca w Szkole Podstawowej nr 11, Szkole Podstawowej nr 6 albo tam, gdzie rodzice będą sobie tego życzyli.

 

Mimo że decyzji sprzeciwiali się: kurator, nauczyciele i rodzice uczniów, nic już nie stoi na przeszkodzie, by radni podjęli właściwą uchwałę o likwidacji. Może to nastąpić już w czasie najbliższej sesji, wtedy byłby to ostatni rok szkolny w „czwórce”.

 

Źródło: www.radiolodz.pl

 

 

O podobnym problemie w gminie Łęczyca informowaliśmy16 stycznia w materiale „Czyje argumenty przeważą w procesie decyzyjnym ŁKO?” TUTAJ

 



Zostaw odpowiedź